dust8

Co může způsobovat, že CD mechanika hifi věže odmítá přijmout a načíst jakékoliv CD a vždy jej vysune zpět?

Prostě ať vložím jakékoliv CD ať už originál či pálené, tak CD to vcucne něco tam zahrastí a vzápětí se CD opět vrátí otevřením zpět. Ani orig. čistící CD to nevezme. Nenapadá vás příčina a řešení?

Nejlepší odpověď
Kepler

Zkus ještě očistit optiku vatičkou na špejli, zvlhčenou čistým lihem. Pokud to nepomůže, CD mechanika nebo SW je v háji. Nebo to dones do servisu. Hodně záleží na tom jak kvalitní výrobek to je. U minivěžky Thomson mi optika přestala brát disky už po několika měsících, zatímco u stolního PC Hewlett Packard starého cca 15 let, funguje bezchybně dodnes.

Další odpovědi
Hlada

Špinavá optika, vyčerpaný laser.
Zpravidla pomůže vyčistění čočky. Nejlepším čistidlem jsou Hofmanské kapky.
U spotřebních věcí se dál do optiky nedá dostat. Když to nepomůže, je možné zvýšit proud laserem. Trimr je zpravidla na vozíku. Jinak vyměnit celý snímač.

led

Najčastejšie ide o špinavú, mastnú optiku laseru.
Iná možnosť býva škrabanec, alebo mastnota (napríklad prstov) na cd.
Veľa ľudí si neuvedomuje, že práve škrabanec na strane potlače (obrázku, nápisu) znehodnocuje odraznú vrstvu a robí CD nečitateľným. Tá priehľadná strana, to je ochranná vrstva nad nosičom záznamu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.