JS Pax

Co může způsobovat samovolný pohyb myši?

Zajímalo by mne z jakého důvodu se myš sama od sebe pohybuje po obrazovce PC a to nejčastěji směrem nahoru kde kliká. Shazuje okno Google Chrome do menšího okna a nyní už úplně do lišty. Neděje se to jen na internetu, ale i ve hrách i na samotné ploše PC.
Eset nenašel žádné infiltrace a prý by to mohl dělat Windows 10 který je zanesený nebo myš. Windows 10 používám 2 roky kdy jsem ho zakoupila už s novým PC a také pravidelně systém mažu od zbytečností Revo Uninstallerem. Na pochybné stránky nechodím.
Myš jsem zakoupila novou. Kde by tedy mohl být ten problém? Děkuji za radu.

DOPLŇUJI: Jak už jsem řekla zakoupila jsem z toho důvodu novou myš ( i s podložkou pro ní uzpůsobenou), ale problém i dál přetrvává.
MYŠ JE VELICE KVALITNÍ-HERNÍ: ROCCAT Kone Pure Owl-Eye

Odpovědi
michalds

Občas se mi to stane. Samovolné klikání může být chybou v OS. Pohybování myši může být způsobeno různorodým odrazem paprsku optické myši od velmi členitého podkladu. Opticky členitého.

anonym

Zjednodušeně, vaše myš má buď příliš nekvalitní optický snímač (nízké dpi, nízká frekvence snímání), nebo se jednoduše nehodí typ senzoru k podložce kterou má sledovat.

Klasické optické myši mívají velmi nízké rozlišení a je pro ně kriticky důležitá podložka která nemá jednolitý potisk jednou souvislou barvou (ideální je pro ni třeba vzor dřevěné dýhy, zkrátka něco podle čeho byste se dokázali rozpoznat pohyb i vlastním pohledem).

Laserová myš naproti tomu má mnohem vyšší rozlišení, vidí naprosto titěrné nerovnosti povrchu, ale neumí rozpoznat barvy na podložce (pestrobarevné podložky pak zcela postrádají smysl). Důležité je tedy nějaká členitost povrchu, pro laserovou myš je ideální například matný plast, dřevo, tkanina.

Dochy

Chybná myš asi ne, když už je druhá… Pak tedy: Ovladače, zvířátko v systému, připojená druhá myš (takhle jsem kdysi vypekl kolegu, když jsem mu do pracovního PC dal USB BT dongl k myšce a zatímco se snažil o přihlášení jsem mu utíkal s kurzorem po obrazovce…Dost se divil, bohužel nevydržím bejt moc dlouho tajemnej…) Co se týče té druhé myši: Jde o stolní PC nebo notebook? Co touchpad, nebo ten poštěváček na klávesnici? (sorry nemůžu si vzpomenout na správnej termín)

Ještě můžeš zkusit nabootovat liveCD (třeba knoppix) – pokud by se problém projevil i tam, jde nejspíš o HW problém a můžeš být relativně v kliduco se týče zvířátek v systému. Co se stane když odpojíš vše co by s myší mohlo mít něco společného?