Brozma

co může způsobit modrou smrt.

Co si myslíte že může způsobit počítači modrou smrt? Hlasujte v anketě a svoji volbu mi zdůvodněte. Tento dotaz je zaměřen pouze na operační systém Windows!

Nejlepší odpověď
badisko

Jiný faktor.

je toho vic co ji muze spusobit …vetsinou za to muze ta cast co je mezi monitorem a zidli …:D je to jako v tom vtipu … Je beznadejne udelat blbuvzdorny program …protoze blbci jsou genialni …:D

Další odpovědi
briketka10

Porucha softwaru.

dochází k závažným systémovým chybám,
že některý ovladač nezpracuje vyhozenou výjimku nebo provede neplatnou operaci. V dané situaci je jedinou možností restart počítače, což může vést
ke ztrátě dat, neboť Windows nebyly správně ukončeny.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mo­dr%C3%A1_obra­zovka_smrti

ale i nadměrná zátěž při hraní her,
že není chlazen tak, jak by měl být..
http://www.zi­ve.cz/poradna/mo­dra-smrt/sc-20-cq-500483/default­.aspx?consultan­swers=1

mosoj

Porucha softwaru.

Měl jsem podobné potíže a pomohla jedině oprava systému z bitové kopie.
Může prý to být i hardwarový problém, ale u mne to nebyl.

Hamon

Jiný faktor.

Možných příčin je víc a vždy je uvedena v popisu té STOP chyby.
Doplňuji:
Porucha hardwaru . – ano, např. vady paměti nebo disku
Nezkoordinovaný hardware. – ano, konflikty IRQL
Porucha softwaru. – ano, pokud se SW pokusí o přímý přístup k hardwaru, popř. jiná chyba ovladačů
Viry, červi atd. – ano, viz porucha SW
Nadměrná zátěž procesoru – ano – příliš vysoká teplota

brillant

Jiný faktor.

guzttt

Porucha softwaru.

anonym

Porucha softwaru.

Doplňuji:
modrou smrt nejčastěji způsobí chyba v ovladači zařízení, který si neuměl poradit s nějakým nečekaným stavem hardwaru, který obsluhuje … teoreticky to může způsobit i chyba v samotném operačním systému windows, ale u verze 7 už to není moc obvyklé.

zistan

Jiný faktor.

Radomír.cz

Nadměrná zátěž procesoru.

Doplňuji:
No, myslím si, když se něco nadměrně používá, že by to mohlo způsobit modrou smrt. Jen si to myslím.

misskas

Jiný faktor.