Co muze udelat prestupkova komise?

Co muze udelit prestupkova komise a jak se vetsinou chova? Zdravim,mel jsem vloni v unoru potycku s kolegou moji pritelkyne,on ji jeste s jednim tahali pryc,ja byl strizlivy a oni dva opili.Upozornoval jsem je snad 1000x at ji nechaji bejt, poslal me do haje a tahali ji dal, tak jsem ho strcil a on spadl, v tu chvili se name vrhnul ten druhy a ten co spadl mi chtel vrazit a ja byl rychlejsi a dal mu pesti az krvacel. Policie to dala ke komisi. Vloni v zari jsem dostal podminku od soudu za vytrznictvi. Co me muze ted udelit komise? Podotykam, ze v tom unoru jsem jiz zadny napomenuti nemel.dik

Odpovědi:

Stříbrný

Přeměnění podmínky na nepodmíněný trest, pokud budeš shledán vinným za přestupek a propační úředník shledá, že si se v době podmínky neosvědčil. Člověk s podmínkou nesmí spáchat ani přestupek.

Podle tvého popisu se o sebeobranu nejednalo, nýbrž si na útok reagoval. O krajní nouzi s nejvyšší pravděpodobností také nešlo.

Bronzový

Přeměnu podmíněného trestu na nepodmíněný.

Zlatý

Trochu se v tom ztrácím.
V únoru jsi měl incident, v září jsi dostal podmínku a nyní jdeš ke komisi?
Pokud jde o jeden a týž delikt, nemůžeš být trestán 2x, pokud jde o dva různé, jaktože nebyly projednávány najednou?
Pokud to upřesníš, bude to lepší.

Bronzový

Nezmiňuješ se, jestli přítelkyně potvrdila tvou verzi.
Nešlo by tedy o sebeobranu, jak píše Rokio, ale o obranu slabšího.

Stříbrný

Pokud to bude řešit pouze přestupková komise, tak z toho nic víz než přestupek nebude. Na běh podmíněného trestu nemá přestupková komise vliv. O tom rozhoduje až případně soud. https://www.usoud.cz/…

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2742
Zlatý ivzez 1617
Zlatý standa 1257
Zlatý mosoj 743
Zlatý led 695
Zlatý Kepler 571
Zlatý JájsemRaibek 545
Zlatý marci1 535
Zlatý gecco 534
Zlatý annas 501

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.