Kodetka

Co muze udelat prestupkova komise?

Co muze udelit prestupkova komise a jak se vetsinou chova? Zdravim,mel jsem vloni v unoru potycku s kolegou moji pritelkyne,on ji jeste s jednim tahali pryc,ja byl strizlivy a oni dva opili.Upozornoval jsem je snad 1000× at ji nechaji bejt, poslal me do haje a tahali ji dal, tak jsem ho strcil a on spadl, v tu chvili se name vrhnul ten druhy a ten co spadl mi chtel vrazit a ja byl rychlejsi a dal mu pesti az krvacel. Policie to dala ke komisi. Vloni v zari jsem dostal podminku od soudu za vytrznictvi. Co me muze ted udelit komise? Podotykam, ze v tom unoru jsem jiz zadny napomenuti nemel.dik

Odpovědi
Rokio

Přeměnění podmínky na nepodmíněný trest, pokud budeš shledán vinným za přestupek a propační úředník shledá, že si se v době podmínky neosvědčil. Člověk s podmínkou nesmí spáchat ani přestupek.

Podle tvého popisu se o sebeobranu nejednalo, nýbrž si na útok reagoval. O krajní nouzi s nejvyšší pravděpodobností také nešlo.

Kryšpín

Přeměnu podmíněného trestu na nepodmíněný.

JájsemRaibek

Trochu se v tom ztrácím.
V únoru jsi měl incident, v září jsi dostal podmínku a nyní jdeš ke komisi?
Pokud jde o jeden a týž delikt, nemůžeš být trestán 2×, pokud jde o dva různé, jaktože nebyly projednávány najednou?
Pokud to upřesníš, bude to lepší.

nyjono

Nezmiňuješ se, jestli přítelkyně potvrdila tvou verzi.
Nešlo by tedy o sebeobranu, jak píše Rokio, ale o obranu slabšího.

autacek

Pokud to bude řešit pouze přestupková komise, tak z toho nic víz než přestupek nebude. Na běh podmíněného trestu nemá přestupková komise vliv. O tom rozhoduje až případně soud. https://www.u­soud.cz/aktual­ne/k-narizeni-vykonu-podminene-ulozeneho-trestu-odneti-svobody/