huxa

Co může stát za velmi náhlou bolestí hlavy a záškuby; třesy v těle u mladého člověka?

Nejlepší odpověď
annas

Nejsem lékař, ale některé projevy mně připadají jako projev latentní tetanie, tj. nedostatku horčíku. a nerovnováhy mezi minerály. Jít na vyšetření.

http://www.priznaky-projevy.cz/la­boratorni-hodnoty/bioche­mie/latentni-tetanie-priznaky-projevy-symptomy

http://www.priznaky-projevy.cz/la­boratorni-hodnoty/bioche­mie/nedostatek-horciku-priznaky-projevy-symptomy

Další odpovědi
Kelt

Může to být infikace potravou, hmyzem atd. Tady píšeš sice příznaky, ale doktor se tě zeptá na další , odebere vzorky a pak se uvidí. Je třeba zjistit co máš v krvi a v moči.

vlasecc

Ahoj, Huxo,
nepotěším tě asi vůbec, když se budu domnívat, že jde pravděpodobně o syndrom epileptických projevů. Pokud mi není znám tvůj věk a ani zde neuvádíš, jak často ti uvedené stavy vznikají, těžko lze konkrétní diagnózu určovat.
Další možností způsobování obdobných náhlostí může být i páteřní problém v oblasti horních krčních obratlů. Ovšem tehdy bych poněkud vylučoval ty třesy v těle.
Naopak u epilepsie bývají takové třesy jedním z projevů takovéhoto onemocnění.
Epilepsie totiž nemusí být vždy projevována jen nejhoršími stavy, kdy sebou člověk téměř bezvědomě sekne o zem, pění se mu z úst a v těle vznikají ostré křečovité stahy.
Jsou totiž i epilepsie slabšího rázu, kdy dochází jen k nečekaným, ale jen slabším projevům i jen velmi podobným těm, které udáváš.
Vkaždémpřípadě návštěvou u neurologa, dobrého neurologa, nic nezkazíš! Pokud půjde o mnou odhadovanou diagnózu, mohou dnes léky takovýchto onemocnění projevy zeslabit a postupně i vyléčit.
Vzpoměň si také, zda nedošlo při hrách či sportu nebo doma k výraznějšímu poranění hlavy (pád na hlavu, úder do hlavy a pod.).
Zatím je třeba být se svým zdravotním stavem velmi obezřetný, neřídit motorová vozidla ani pracovní stroje, nevystavovat se přímému slunci a ani nelyžovat. Dělat vše pro to, aby nedošlo eventuálně ke znovuporanění hla­vy.

Víc nemohu. Zevrubnější popis potíží můžeš upřesnit případně i na mém emailu, na seznamu. cz, nick je totožný s mým tady
Ahoj Vlastik.

arygnoc

čokoľvek.

epileptickým záchvatom počínajúc až po hormonálnu nerovnováhu, stres, hystériu …

odpoveď môže dať neurológ alebo patológ.

akýkoľvek záchvat je jednoznačným signálom pre privolanie lekárskej pomoci.

briketka10

patolog :)