Boromirp

Co může(nebo co musí) udělat dopravní policista řidiči, který se dopustil závažného dopravního přestupku?

Nejlepší odpověď
Hykam

Odměny v podobě pokut nebo bodů jsou dány zákonem.
Zákon určuje rozmezí v jakém by se pokuta měla pohybovat a pak již záleží na posouzení policisty, jestli vás odmění v dolní nebo horní hranici. Body za přestupky jsou dané, tam žádné rozmezí není.

Další odpovědi
cstr

Vzhledem k tomu, že se otázka týká „závažného dopravního přestupku“ tak pokuta většinou nepřipadá v úvahu, ale na řadu přichází „oznámení o přestupku“, které na místě policista vyplní a dá možnost přestupci se do tiskopisu k věci vyjádřit. Následně je tento tiskopis odeslán na příslušný úřad, který si řidiče předvolá (většinou i policistu) a uloží mu pokutu (daleko vyšší než za běžný přestupek), která je většinou spojena také se zákazem činnosti.

cukrar

Vždy postupovat v souladu se zákonem 361/2000 § 125c…a dalších
podle toho co spáchal viník, a co je podle Vás závažný přestupek..