Rocker

Co může kapat v lednici?

V noci když je ticho,je z lednice slyšet kapání.Přitom v chladicím prostoru nic viditelně nekape.

Nejlepší odpověď
gecco

Chladivo a nebo kondenzát…
😉
Pokud lednice normálně funguje, nenech se tím znepokolovat…

Další odpovědi
anonym

Mě furt něco praská a lupe ve skříních,někdy je to taková šlupka,až se leknu a celý změknu.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pol­tergeist

zjentek

..zkažený maso, třeba..

mosoj

Lednice má určitě automatické rozmrazování. Takže zřejmě slyšíš kapání v době kdy se chladnička rozmrazuje. Veškerá voda z námrazy by měla odtékat malou dírkou na zadní stěně chladničky do misky která je umístěna na motoru kompresoru. Při chodu kompresoru se potom teplem od kompresoru odpaří. Takže slyšíš kapání rozmrazené vody do hladiny v této misce. pokud ti nekape tato voda přímo v ledničce pro ucpanou dírku. To ale píšeš že není.

maxipes

Zkusil bych dírku v odtoku pro jistotu ještě jednou „prošťouchnout“, například plastovým brčkem, viz. tento článek: http://www.go­renje.cz/zakaz­nicky-servis/rady-odborniku/voda-na-dne-lednice sám mám zkušenost akovou, že nemusí být ucpaná hned na okraji, ale je třeba ji pořádně pročistit až k odtokové misce.