halík

Co může být příčinou, že vytéká pod záchodovou mísou voda a trubka do septiku není ucpaná?

Nejlepší odpověď
Kepler

V sifonu pod mísou se trvale zdržuje voda – tvoří vodní uzávěr. Buď je někde prasklina v keramice, nebo je netěsnost v místě napojení na odpad a k úniku dochází během splachování.

Další odpovědi
aliendrone

K tomu co napsal Kepler ještě dodám, že může být poškozena i odpadní trubka (obvykle „harmonika“ – svod), popřípadě netěsní přechod mezi nádržkou a mísou NEBO může být poškozen přívod či propojka vody do mísy NEBO PVC trubkový přívod vody (pokud jde o starou „horní“ montáž, kde je nádržka umístěna nikoliv rovnou na míse, ale nad ní a připojena k ní trubkou)…

Prostě se musíš POŘÁDNĚ podívat odkud to teče, to je celé. ;) :)

cukrar

Musíte zjistit odkud voda teče, nikoliv kde jí najdete doteklou.

Dochy

K předchozím odpovědím ještě přidám: Je to opravdu voda? Nemáte v rodině někoho příliš mladého, nebo příliš starého? (duševně). Kluk měl období, kdy schválně čůral kolem či za záchod. Ono to nateklo pod mísu a pak postupně vytékalo. I když jsme podlahu kolem záchodu poctivě několikrát vytřeli, pod záchodem vždy něco zbylo…

Z klasických závad bych zkontroloval těsnost spojů, především odtok ze záchoda, kde bývá jen volně nasazená plastová harmonika.