Stingo

Co může být příčinou, že se nedostaví menzes?

kromě těhotenství a menopauzy, může to být například dlouhodobým braním antikoncepce nebo stresem?

Nejlepší odpověď
annas

.Sedm důvodů, proč se může zpozdit menstruace (když víte, že nejste těhotná).

Ačkoliv není velký důvod k panice, protože vynechání dvou menstruací do roka gynekologové považují za ‚běžnou normu‘, přece jen je lepší věnovat výkyvu pozornost. Některé důvody, které k jevu odborně nazývanému amoneorea (vynechání menstruace) vedou, je potřeba řešit s pomocí lékařů z různých oborů.

Nejčastější přčiny.

  1. Stále ve stresu
  2. Nabourané biorytmy
  3. Mohou za to léky
  4. Přílišné sportování
  5. Problémy s váhou
  6. Nemoc
  7. Hlásí se menopauza – tu vylučujete

Jakmile nemestruujete podruhé za sebou, neprodleně se objednejte ke gynekologovi.

http://www.jen­prozeny.cz/zdra­vi/3369-sedm-duvodu-proc-muze-zpozdit-menstruace