Deli

Co musím mít, abych mohla prodávat své – doma upečené – koláče? A třeba marmelády, kompoty?

Vím, že musím mít ŽL, dál asi potravinářský průkaz, co dál???
Doplňuji:
Díky, Terryle, tak nějak to taky „tuším“, ale nevíte někdo co PŘESNĚ musím splňovat a mít? Kde to vyřídit? Přeci nemají všichni, co prodávají své výrobky na trzích apod. extra provozovnu???

Nejlepší odpověď
Terryle

Hlavně asi hrozně moc trpělivosti a vytrvalosti s úřadama a hygienou :o/
Mám pocit, že na to taky musíš mít speciální prostory (zvláštní místnost), kde budeš připravovat jenom věci na prodej.

Další odpovědi
Jambalaya

No, já bych v první řadě vyzkoušela, jestli by to nebylo na příležitostný příjem, než zařizovat provozovnu a komplikovat to se živnosťákem.

elektrikář

Poptejte se na hygienické stanici.Jsou normy na potravinářské provozy. Většinou chtějí nerez stoly kermické obklady splachovací podlahu.Dřezy zvlášť umyvadla na ruce bezdotykové baterie na vodu.Větrání.Nemusí to být veliké viděl jsem takovou výrobnu u domku udělanou z garáže.Místo vrat osadili okno.
Doplňuji:
U pěstitele okurek jsem viděl " zavařovací hrnec" Z velkého kotle na polévku. Nad ním mněl otočné rameno s vrátkem. Klece z okurkami spouštěl do vodní lázně.Sterilizoval v něm i kysané zelí.