Co musí umět dítě, aby mohlo jít v 5 letech do školy?

Odpovědi
Nuk nuk

V 5 letech Vám přijmou dítě do školy opravdu jen ve velmi výjimečných případech velmi výjimečně nadaných dětí. Osobně znám v ČR snad jediný případ a to ještě člověka už dnes dospělého.

Jedním z prvních předpokladů zápisu do školy je totiž skutečnost, že dítě před záhájením školní docházky (tj. před začátkem září) dovršilo 6 let.

Jinak pro přijetí jsou rozhodující schopnosti podle tkzv. testu školní zralosti. Dítě by mělo umět barvy, odříkat říkanku, zazpívat písničku. POužívají se tkyv. grafomotorické testy – dítě by mělo nakreslit postavu, „opsat“ (okreslit) jednoduchou větu. V potaz se bere i tělesná zralost.

Zdroj: https://www.zdrav­centra.cz/cps/rde/­xchg/zc/xsl/3141_2292­.html

Zuzka78

Pokud i já můžu poradit, tak bych na Vašem místě s tím tak nepospíchala. Nemám sice žádné pedagogické vzdělání ani neznám dětskou psychologii, ale z pohledu matky radím nepospíchat, když Vaše dítko půjde do školy jako 6.ti letý, tak mu také nic v životě neuteče a prodloužíte mu dětství.