novvem

Co musí udělat například student z Polska, aby mohl studovat vysokou školu v ČR?

Student který dokončil střední školu, co všechno si tady nebo u nich doma musí zařídit a musí chodit na nějaké kurzy?

Nejlepší odpověď
annas

" Uznávání dokladů o dosažení základního, středního nebo vyššího odborného vzdělání je v českém právním řádu upraveno v § 108 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů a v jeho prováděcí vyhlášce č. 12/2005 Sb., Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky (MŠMT), o podmínkách uznání rovnocennosti a nostrifikace vysvědčení vydaných zahraničními školami.

Pro určení postupu je nicméně nejprve nutné posoudit, zda se na předmětný doklad vztahuje některá z tzv. ekvivalenčních dohod, které jsou bilaterálními mezinárodními smlouvami prezidentské kategorie a v českém právním řádu mají v aplikační praxi přednost před zákonem (bod A). Jestliže se na doklad nevztahuje taková smlouva (viz detailní popis níže), použije se procedura tzv. nostrifikace (bod B).

Absolvent zahraniční školy, který získal doklad o dosažení základního, středního nebo vyššího odborného vzdělání, může požádat krajský úřad (odbor školství) příslušný podle místa pobytu žadatele/žadatelky (viz níže*) o nostrifikaci dokladu o zahraničním vzdělání. „
atd. “

Pročtěte si celou vyhlášku, dovíte se postup při podání žádosti a které doklady je třeba doložit. atd.

http://www.msmt­.cz/vzdelavani/skol­stvi-v-cr/nostrifikace-uznani-zahranicniho-zakladniho-stredniho-a
Uznání zahraničního vzdělání (s výjimkou VŠ)

Další odpovědi
Ametyst

Nejspíš využít programu Erasmus, kde i získá všechny potřebné informace, jak postupovat a jaká kriteria splňovat.