zjentek

Co musí učinit držitel ZTP, aby mu od nového roku za volantem fungovala elektronická dálniční známka?

Nejlepší odpověď
Emefej

Musí být přítomen ve voze a mít průkaz u sebe.

Další odpovědi
Alesh

Vozidla přepravující držitele českého průkazu ZTP nebo ZTP/P. V případě silniční kontroly musí být držitel průkazů ZTP nebo ZTP/P ve vozidle přítomen, jinak se na vozidlo osvobození nevztahuje. Při silniční kontrole bude stačit předložit příslušný průkaz. Pro občany s průkazy vydanými mimo Českou republiku platí povinnost uhradit elektronickou dálniční známku.

Zdroj: https://edalni­ce.cz/osvoboze­ni/index.html#de­al

cukrar

Musí být přítomen ve voze a mít průkaz u sebe, nebo musíte věrohodně prokázat, že jste uvedenou osobu vezl po dálnici někam a teď se vracíte.
Příklad, jedete z KV do Ostravy na letiště, vezete ZTP po dálnici a zpět nemusíte jet po okreskách.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.