Hrdobec

Co musí splňovat zahraniční (Itálie) výrobek (elektronika), který by měl být uveden na český trh?

Nejlepší odpověď
cochee

Musí mít vystaveno Prohlášení o shodě CE, toto je však celounijní záležitost, takže pokud by to prohlášení italský výrobek nesplnil pro český trh, automaticky by to znamenalo, že jej nesplnil pro jakýkoliv stát EU. S tím samozřejmě úzce souvisí označit výrobek, který má toto Prohlášení vystaveno, známým symbolem CE (http://ezu.cz/wp-content/upload­s/2013/12/ce-300x212.png). K posuzování nových výrobků ohledně splnění podmínek pro vyhlášení Prohlášení o shodě je certifikován Elektrotechnický zkušební ústav a zde je výčet české legislativy o technických požadavcích na výrobky pro posuzování shody (podle zákona č. 22/1997 Sb.):

17/2003 Sb. kterým se stanoví technické požadavky na elektrická zařízení nízkého napětí
616/2006 Sb. kterým se stanoví technické požadavky na výrobky z hlediska jejich elektromagnetické kompatibility
176/2008 Sb. kterým se stanoví technické požadavky na strojní zařízení
163/2002 Sb. kterým se stanoví technické požadavky na stavební výrobky
54/2015 Sb., o technických požadavcích na zdravotnické prostředky
55/2015 Sb., o technických požadavcích na aktivní implantabilní zdravotnické prostředky

Zdroj: http://ezu.cz/pro­dukty/prohlase­ni-o-shode-ce/

Další odpovědi
led

Musí splňať požiadavky súčasných Českých a EU STN.
Veľmi zjednodušene zástrčka prívodného kábla musí byť v zmysle STN typu F (pozor u trojžilového prívodu nie Schuko s bočnými ochrannými kontaktami , ale French tj. s dutinkou pre ochranný zelenožltý vodič)
http://zasuvky­.hw.cz/index.php?kod_ze­me=IT
ďalej viď odpoveď cochee

PS. stáva sa, že napriek Prohlášení o shodě CE, zariadenie nie je možné v domácich podmienkach použiť práve pre chýbajúcu dutinku v zástrčke, pretože miesto French bola použitá Schuko. (Často túto chybu vidno na výrobkoch predávaných v známom obchodnom reťazci Lxxx). Pozor, Attenzione, Achtung!