Avatar uživatele
Jenik Zvara

Co musí splňovat tablet, abych mohl přehrávat audio/video a zároveň surfovat na Internetu?

Poslední dobou často na notebooku surfuju na Internetu a zároveň koukám na film v malém okénku nebo poslouchám písničky na pozadí. Teď si chci pořídit tablet, ale jsem v tom absolutní nováček, nikdy jsem nic než PC neměl.

Co musí tablet splňovat, abych mohl tyto dvě činnosti provozovat současně? Zvládá to Android i Windows? Musí být nějaká minimální verze Androidu/Windows? Jaký bych měl použít přehrávač, aby mohl běžet na pozadí nebo na popředí, ale já mohl pracovat v jiném okně?

Nechci rozebírat klady a zápory jednotlivých platforem nebo nabídku aplikací, budu provádět opravdu jen tyto dvě činnosti. Předem díky za rady.

Zajímavá 0 před 3222 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
McArthur

Prakticky jakýkoliv tablet by měl mít dostatečný výkon, aby zvládl běžné brouzdání na Internetu (ne on-line hry typu World of Tanks) a zároveň přehrávat video. Jenže tablet má malý display (obvykle 10 a méně palců) a pokud se nepoužije hardwarová klávesnice, tak se na zobrazovanou plochu dvě věci prostě nevejdou. Samotná softwarová klávesnice zabírá téměř polovinu obrazovky.

V případě operačního systému je to jedno. Současné tablety mají buď Android 4.x nebo Windows 8 (resp. 8.1), případně iOS. Všechny zvládají dvě věci zároveň.

Přímo přehrávač radit nebudu. Jsou jich stovky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek