Jenik Zvara

Co musí splňovat tablet, abych mohl přehrávat audio/video a zároveň surfovat na Internetu?

Poslední dobou často na notebooku surfuju na Internetu a zároveň koukám na film v malém okénku nebo poslouchám písničky na pozadí. Teď si chci pořídit tablet, ale jsem v tom absolutní nováček, nikdy jsem nic než PC neměl.

Co musí tablet splňovat, abych mohl tyto dvě činnosti provozovat současně? Zvládá to Android i Windows? Musí být nějaká minimální verze Androidu/Windows? Jaký bych měl použít přehrávač, aby mohl běžet na pozadí nebo na popředí, ale já mohl pracovat v jiném okně?

Nechci rozebírat klady a zápory jednotlivých platforem nebo nabídku aplikací, budu provádět opravdu jen tyto dvě činnosti. Předem díky za rady.

Odpovědi
McArthur

Prakticky jakýkoliv tablet by měl mít dostatečný výkon, aby zvládl běžné brouzdání na Internetu (ne on-line hry typu World of Tanks) a zároveň přehrávat video. Jenže tablet má malý display (obvykle 10 a méně palců) a pokud se nepoužije hardwarová klávesnice, tak se na zobrazovanou plochu dvě věci prostě nevejdou. Samotná softwarová klávesnice zabírá téměř polovinu obrazovky.

V případě operačního systému je to jedno. Současné tablety mají buď Android 4.x nebo Windows 8 (resp. 8.1), případně iOS. Všechny zvládají dvě věci zároveň.

Přímo přehrávač radit nebudu. Jsou jich stovky.