michalds

Co motivuje některé zaměstnance pracovat přes agenturu?

V čem je výhodnější pracovat přes agenturu, než být kmenový zaměstnanec?

Nejlepší odpověď
Bobek 2

Třeba v tom, že agentura ti vždycky najde práci tam, kde zrovna je poptávka, zatímco pokud je člověk někdo zaměstnaný přímo, tak mu jen řeknou „sorry, skončila nám zakázka, skončila nám sezóna, nazdar, zítra už nechoďte“. Tedy pokud pracuje na dohodu a ne v pracovním poměru. Firmy, které se zabývají sezónní nebo nárazovou prací, mají vlastních zaměstnanců v pracovním poměru minimum a využívají především zprostředkování agentur, takže tu práci u nich ani jinak než přes agenturu získat nelze. Totéž se týká firmy, která získá zakázku v zahraničí (např. česká firma na Slovensku nebo naopak), ale nestojí jí za to se v té druhé zemi stát zaměstnavatelem, což je administrativně poměrně složité. To se jí pak někdy vyplatí najmout si lidi přes agenturu i přesto, že ta agentura objednavatele i pracovníky o polovinu výdělku oškube.

Další odpovědi
autacek

Protože nejsou schopni najít si práci jinak. Většinou se jedná o profese, kde lze velmi snadno nahradit člověka kus za kus, tak že kvalifikace nic moc.

Kepler

Někdy jsou agenturní zaměstnanci hodnoceni o něco lépe, než ti kmenoví. Dále je to výhodné pro ty, kteří potřebují jen přivýdělek a sami si mohou zvolit kolik hodin měsíčně si odpracují.. Tím ale výhody končí. V případě omezování výroby jsou právě agenturní ti, co jdou první. Taky mohou být nasazováni v různých firmách nebo pro ně práce není vůbec.

nyjono

Sousedka pracuje přes agenturu už roky. Říká, že víc platí.
Nemá ale placenou dovolenou. S nemocenskou nevím, ale taky tam asi něci bude.
Pracuje ve velké mezinárodní firmě na pozici s nízkou kvalifikací.

Dochy

Netvrdil bych že přes agenturu pracují lidé s nízkou kvalifikací apod. U nás teď pracuje spousta lidí přes agenturu ve vývoji. To rozhodně nejsou uklízeči či stavební podavači. Je fakt, že se s nimi forma může rychle rozloučit, ale zas (pro mně trochu nepochopitelně) se u nás objevila právě spousta agenturních zaměstnanců poté, co korporátní vedení nařídilo „zeštíhlování“ (mám pocit, že nových agenturních zaměstnanců je u nás podstatně víc než kolik bylo propuštěno kmenových)

A ještě: nejsem si zcela jist v jakém režimu pracují, mám za to, že u agentury nejsou na zam. poměr, ale na IČO. Důsledky: namají pevnou prac. dobu, nemají placenou dovolenou, dostávají trochu víc peněz „na hodinu“, dovolenou si zařídí kdy chtějí (s ohledem na domluvené pracovní úkoly) ale financují si ji „sami“ z úspor.