janb

Co mohu udělat s počítačem, který se hned po vypnutí sám zapne?

Nejlepší odpověď
Dochy

Zjistit proč se zapíná. Co mně třeba napadá je probouzení od události na USB portu – stačí jemný otřes myši.

Další odpovědi
cochee

Pokud chceš jednoduché řešení (které ovšem neřeší příčinu problému) – kup si prodlužovací šňůru s vypínačem, kompík zapoj přes ni a umísti ji tak, abys měl vypínač po ruce. Po vypnutí počítače šupito presto vypni vypínač na prodlužce a je to.

aliendrone

Zjistit příčinu, proč to dělá. Namátkou – místo „vypnout“ vybíráš možnost „restartovat“. Nebo máš povolené probuzení přes síť a něco to probouzí. Nebo dalších miliontři důvodů. ;) :D

Edison

Udělat lze s ním cokoli. Od hození do sběru, přes zatloukání hřebíků, až třeba po použití jako zbraň.

doplnění: Podívat se na možnosti vzdáleného wake-up. Jak se píše… třeba po USB, LAN, WiFi… Taky to může dělat nějaký aktualizační SW.

anonym

Stačí v biosu zrušit možnost zapnutí počítače USB zařízením (klávesníci/myší) a WAKE ON LAN … pak už by počítač neměl mít žádný důvod se zapnout pokud přímo nestiskneš tlačítko POWER.

Mc Merkurion

… horší je, když se po zapnutí hned vypne …