autacek

Co mohlo stát na vozítku Lunar Rover v dnešních přepočtených cenách cca 5.000.000.000,– Kč?

Nejlepší odpověď
zjentek

5 miliard stálo všech šest existujících kusů. To z celkové ceny činí 800.000.000 za kus, který v této rovině vypadá poměrně levně.
Co mohlo peníze stát? Odpověď hledejme v materiálech. Vozítko postrádalo komponenty z bakelitu, silonu, PU, PE, železa, běžně dostupného křemene a smrkového dřeva.

Další odpovědi
BergySeltzer

Tolik peněz? Vždyť to nemá určitě ani klimu, ani autorádio, a místo střechy to má nějaký směšný deštník :)))
Myslím, že značnou částo spolikaly použité špičkové materiály a špičková elektronika. Možná je v ceně započítán i vývoj. To bych se potom nedivil. Oni ti inženýři z NASA berou nohorázné peníze :))

mzm

Doprava.
Pokud je Mars nejblíž, je to cca 92Kč/km. Což vzhledem k nutnosti opustit gravitační pole Země a nutnosti TREFIT Mars a ÚSPĚŠNĚ přistát není až tak moc.

BergySeltzer

A já s hrubkama jako čert, taky sorry :))

mzm

úplně mimo, sorry…