Kelt

Co mi vyjde nejlépe, abych měl za málo peněz hodně muziky?

Potřebuji uvolnit počítač a tak uvažuji, zda koupit třeba 10 vypalovacích CD, nebo USB o stejné kapacitě. Mám disketovou mechaniku. Ví někdo, kolik GB se vleze na 1 CD? Děkuji.

Odpovědi
Roman71

Jedno CD pojme 650MB nebo 700MB. Na DVD se vejde buď 4.7GB (jednovrstvé) nebo 9GB (dvouvrstvé). Z hlediska efektivity a možnosti mazání nepotřebného bych raději volil externí pevný disk. 😉

Doplněk: Flashdisky a SD karty opravdu jen na krátkodobé ukládání mimo zařízení, ve kterém je toto paměťové médium připojeno. Za tři až pět let bez napětí (!) soubory na těchto médiích přestávají být čitelné.

ElonMusk

CD, DVD nebrat, ty už jsou na propadlišti dějin.
USB flash disky jsou fajn, mají vysokou životnost (která v zásadě ještě není konkrétně určena, vzhledem k novotě technologie).
Nejlépe vybrat externí pevný disk.
Vždy zálohovat alespoň na 2 místa, pro případ, že by Vám jedna záloha přešla na druhý břeh řeky Styx.

Kepler

Na klasické CD standartně jak píše Roman, na DVD 4,7 GB. CD bych ale nebral, protože jsou choulostivé na poškození. Myslím, že flešky, nebo paměťové karty jsou spolehlivější, můžeš si v PC měnit pořadí přehrávání a další finty. Finančně to vychází podobně, ale flešky stále zlevňují, CD a DVD naopak.