LukoX_X

Co mi tedy budou dělat na alergologii?

Zdravím guys
Půjdu na alergologii, a mamka mi říká že mi udělaj toto : Vezmou nějaký kapky a dají mi je na ruku, a budou pozorovat co to udělá s mojí kůží atd..
Ale já si myslím že mi budou brát krev.
Co mi tedy budou dělat ?
Vím může to znít pro nějaké lidi jako debilní otázka, ale fakt nevím :D

Nejlepší odpověď
elkon

Nakapou tě zkušební vzorky některých alergenů na ruku na několika místech, zalepí a tuším že druhý den zkontrolují reakci tvého těla. Vše pak uvedou do protokolu. Na co jsi, nebo nejsi alergický.

Dochy

Neuzavírej otázku hned nominací.

Záleží kvůli jakým potížím tam jdeš. Některé alergie se testují tím kožním testem, není to ale na den, tuším 30–60 minut pak už to zas bledne. Jiné se určují z krve. A některé alergie se nedají (zatím) poznat ani z té krve.