dgfdgf

Ke kterejm všem státním útvarům patřilo území dnešní ČR?

Ke kterejm všem státním útvarům patřilo území dnešní ČR? Já vim, že byla Sámova říše, Velká Morava, České knížectví, České královsví, Rakousko-Uhersko, Československá republika, Česká republika. Chybí mi tam něco?

Nejlepší odpověď
annas

Chybí vám názvy republiky mezi ČSR a ČR.

630 – Sámova říše
9. století – Velká Morava
10. – 13. století – Přemyslovský stát – knížectví, počátek království
14. století – Země Koruny české – království
1526 – 1867 – Habsburská monarchie
1867 – 1918 Rakousko-Uhersko
28. října 1918 – 30. září 1938 – první republika – ČSR
Od 1. října 1938 – do 14. března 1939 – druhá republika – Česko-Slovenská republika – http://www.de­jepis.com/uceb­nice/druha-republika/
Od 15. 3. 1939 – 8. (9.) 5. 1945 – Protektorát Čechy a Morava
1945 – 1960 – Československá republika
1960 – 1990 – Československá socialistická reoublika
1990 – jen asi měsíc Československá federativní republika
1990 – 1992 – Česká a Slovenská Federativní reopublika

1. ledna 1993 – Česká republika (vznik samostatného českého státu)

Vl. v.+ z učebnice DEJ
--

Ad Šťoura, děkuji. U protektorátu jsem se překlikla.

Další odpovědi
Štoura

Pro annas:
Protektorát nebyl od roku 1938 ale

  • část českého území (tzv. Sudety) od 1938 do 1945 součástí Německa (Třetí říše)
  • zbylá část od 1939 do 1945 je Protektorát Čechy a Morava.

anonym

Československá federativní republika.

Mc Merkurion

tady to máš komplet: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C4%8Cesko