Bruneta84

Kdyby na mě někdo podal trestní oznámení nebo by došlo k nějakému sporu, jak by se nazýval dopis, který bych obdržela?

Kdyby na ně někdo oznámil trestní oznámení nebo by došlo k nějakému občansko právnímu sporu, co by mi přišlo domu za dopis? Výzva? Jak by se to jmenovalo? Oznámení o žalobě?

Původní dotaz
Co mi příjde, kdyby mě někdo vzal soudu ? (za dopis)

Otázka je nepřesně formulovaná, nejasná.

Nejlepší odpověď
ivzez

Chtělo by to aspoň napsat česky:

Trestní oznámení se neoznamuje, ale podává.
Pokud by někdo podal trestní oznámení na NĚ,
nic se nedozvíte, protože se Vás vůbec nebude týkat.

Jestli jste mínila TO na Vás, měla jste napsat na MNE nebo (na MĚ).

POkud by někdo podal TO na Vás, pravděpodobně by Vás
policie vyzvala k podání vysvětlení. Možné jsou i jiné postupy,
to by záviselo na tom, čeho by se TO týkalo.

K občansko právnímu sporu „nedochází“.
Podá-li na Vás někdo žalobu, a rozhodne-li se soud
ve věci jednat, pošle Vám pravděpodobně předvolání.

„Oznámení o žalobě“ je nesmysl…

Další odpovědi
Ušel ventil

Kdyby ně dal někdo trestní oznámení – tak to napřed šetří Policie a oni budou pozváni k vysvětlení na Policii , Policie výsledek šetření bud odloží nebo posílá státnímu zástupci – ten rozhodne jestli bude soud .
Občansko – právní spor není trestním řízením , Občanskoprávní řízení (nazývané též civilním řízením) je zvláštním druhem soudního řízení, při němž soud rozhoduje o soukromých právech procesních stran. Pravidla občanskoprávního řízení jsou upravena občanským soudním řádem.
Typologicky se rozlišují různé druhy civilního řízení, např. obchodní řízení, dědické řízení, rozvodové řízení, pracovněprávní řízení atp.,