Jarek93

Co mi poradíte?

Dobrý den, chci se zeptat co je nelepší na rychlý nárust svalové hmoty? Jsem hubenej a chtěl bych něco přibrat, vyrýsovat postavu nabrat svaly, co mi poradíte? Přátelé radí kreatin , někteří protein…děkuji Jir­ka

Nejlepší odpověď
venkovan

Vynechal bych všechny přípravky, které se na svalovou hmotu prodávají.
A svět nestojí na svalové hmotě, ale na vypracovaných svalech. A k tomu můžeš být i hubený, ale mít přitom pevné svaly.
Sousedka potřebuje rozštípat pařezy – nechceš přijet na posilování?

Další odpovědi
Alesh

lol, no v první řadě zdravej rozum a trochu se o tom vzdělat. Zjistil bys, že jsou 3 živiny, které dodávají energii: bílkoviny (neboli proteiny), cukry (neboli sacharidy), tuky (neboli lipidy).
Bílkoviny jsou nezbytné pro tvorbu svalové hmoty. Cukry dodávají okamžitou energii a tuky dlouhodobou čili zásobník na horší časy.
Pokud dodáváš dlouhodobě tělu míň živin než spotřebuješ, pak hubneš a naopak. Pokud chceš přibrat, musíš především dostatečně a kvalitně jíst. Strava musí být bohatá na bílkoviny čili maso (drůbež, hovězí, ryby), mléčné výrobky (Cottage, tvaroh, olomoucké tvarůžky apod.). K tomu dostatek cukrů (tím se nemyslí cukr, kterým si sladíš čaj), toho najdeš dostatek v kvalitním pečivu (z žitné mouky), přílohy obecně (rýže, těstoviny, brambory). Tuků je obecně v naší stravě hodně, je se snaž redukovat na úkor bílkovin a cukrů, ale jestli jsi fakt hubený, tak se jim nemusíš nijak křečovitě vyhýbat. Jen je potřeba dál si pozor na nekvalitní úpravy potravin (smažení apod.). Jíst chce pravidelně cca po 3 hodinách, raději menší porce, hodně zeleniny, ovoce, kvalitní pitný režim.
No a pak si občas zacvičit a ono to půjde skoro samo, jen to chce trpělivost, svaly nevyrostou za noc! 😉
Jinak si kup nějakou dobrou knížku, osobně bych ti doporučil: Posilování pro muže viz odkaz. Asi bude problém ji sehnat, tak bych zkusil knihovnu. Tak s chutí do toho a půl je hotovo! Jen nezapomeň na trpělivost!

Zdroj: http://www.da­tabazeknih.cz/kni­hy/posilovani-pro-muze-107113

ReHu

Zcela určitě prtotein. Kvalitní. Doporučuji od Nutrilite. Je čistější jsem neobjevila.
A potom také posilovat. Os.trenér, aspoň na pár lekcí ti poradí co a jak a sestaví cviky. I dohlédne na správné provedení, než se naučíš.