Avatar uživatele
Jarek93

Co mi poradíte?

Dobrý den, chci se zeptat co je nelepší na rychlý nárust svalové hmoty? Jsem hubenej a chtěl bych něco přibrat, vyrýsovat postavu nabrat svaly, co mi poradíte? Přátelé radí kreatin , někteří protein…děkuji Jir­ka

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Alesh před 4421 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
venkovan

Vynechal bych všechny přípravky, které se na svalovou hmotu prodávají.
A svět nestojí na svalové hmotě, ale na vypracovaných svalech. A k tomu můžeš být i hubený, ale mít přitom pevné svaly.
Sousedka potřebuje rozštípat pařezy – nechceš přijet na posilování?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

lol, no v první řadě zdravej rozum a trochu se o tom vzdělat. Zjistil bys, že jsou 3 živiny, které dodávají energii: bílkoviny (neboli proteiny), cukry (neboli sacharidy), tuky (neboli lipidy).
Bílkoviny jsou nezbytné pro tvorbu svalové hmoty. Cukry dodávají okamžitou energii a tuky dlouhodobou čili zásobník na horší časy.
Pokud dodáváš dlouhodobě tělu míň živin než spotřebuješ, pak hubneš a naopak. Pokud chceš přibrat, musíš především dostatečně a kvalitně jíst. Strava musí být bohatá na bílkoviny čili maso (drůbež, hovězí, ryby), mléčné výrobky (Cottage, tvaroh, olomoucké tvarůžky apod.). K tomu dostatek cukrů (tím se nemyslí cukr, kterým si sladíš čaj), toho najdeš dostatek v kvalitním pečivu (z žitné mouky), přílohy obecně (rýže, těstoviny, brambory). Tuků je obecně v naší stravě hodně, je se snaž redukovat na úkor bílkovin a cukrů, ale jestli jsi fakt hubený, tak se jim nemusíš nijak křečovitě vyhýbat. Jen je potřeba dál si pozor na nekvalitní úpravy potravin (smažení apod.). Jíst chce pravidelně cca po 3 hodinách, raději menší porce, hodně zeleniny, ovoce, kvalitní pitný režim.
No a pak si občas zacvičit a ono to půjde skoro samo, jen to chce trpělivost, svaly nevyrostou za noc! 😉
Jinak si kup nějakou dobrou knížku, osobně bych ti doporučil: Posilování pro muže viz odkaz. Asi bude problém ji sehnat, tak bych zkusil knihovnu. Tak s chutí do toho a půl je hotovo! Jen nezapomeň na trpělivost!

Zdroj: http://www.da­tabazeknih.cz/kni­hy/posilovani-pro-muze-107113

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ReHu

Zcela určitě prtotein. Kvalitní. Doporučuji od Nutrilite. Je čistější jsem neobjevila.
A potom také posilovat. Os.trenér, aspoň na pár lekcí ti poradí co a jak a sestaví cviky. I dohlédne na správné provedení, než se naučíš.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek