jirka25

Co mi můžou udělat, když jsem nadýchal 0,34 promile?

chtěl bych se zeptat co se mi stane když jsem nadýchal u běžné kontroly 0,34 promile? mužou mi vzít i řidičák?

Nejlepší odpověď
anonym

ano vemou vám nebo už jistě vzali řidičák,pújdete před komisi,ta posoudí na jak dlouho vám bude odebrán,zaplatíte pokutu,být vámi už bych o řidičák nestála,opilích za volantem máme dost

Další odpovědi
standa

100% vám bude vysloven zákaz řízení, a to nejméně na 6 měsíců + vyfasujete pokutu v nejméně ve výši 10.000 Kč

§ 22/5 zákona o přestupcích:

Pokuta od 10 000 Kč do 20 000 Kč a zákaz činnosti od šesti měsíců do jednoho roku se uloží za přestupek podle odstavce 1 písm. b)

§ 22/1.b)
Přestupku se dopustí ten, kdo(…)řídí vozidlo(…)po požití alkoholického nápoje(…)

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/prestupky/cas­t2.aspx

Miroslavst

Zabte ho, svažte ho, mučte ho, jasný? Jasný!