Rokio

Co mi hrozí za to, že jsem chodil po městě, kde žiji, a nabízel jsem ostatním pomoc?

Párkrát jsem šel po druhém nejdůležitějším městě Jižní Moravy a nabízel jsem ostatním nezištnou pomoc.

Co myslíte, že by mi hrozilo, pokud bych v tomhle duchu pokračoval?

Nejlepší odpověď
Drap

Každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán

Další odpovědi
klob1

Jelikož i toto je dnes zakázané ve většině měst, obcí a vesnic, tak třeba u nás bys dostal pokutu min. 30 tisíc. No, a pokud by ti to někdo podepsal z městského úřadu, že můžeš, tzv. povolení, tak nic. Vše, co budeš konat na ulici nebo v blízkosti obydlí, je zakázané, i když nebudeš za to požadovat téměř nic. Holt to není jako dříve, že když člověk pomohl na ulici člověku, tak byl hrdina. To se i vyžadovalo, jenže dnes to je naopak. Je to z důvodu, že stejně by asi nikdo dnes nevěřil, a spíš to hodnotili jako podvodníka. Takže jistě nějaký slušný postih. Pokud by ten člověk neležel na zemi a bylo zřejmé, že mu jde o život. Tam asi nic.

Mc Merkurion

… no, jestli jim chceš pomoc ve tvém stylu, tak si asi koleduješ o přesdržku (raději se na to vybodni >>> přátelská rada) … mimochodem, ty jsi se ze Znojma přestěhoval?

Jiří Bohumil

V lepším případě Tě budou mít za blázna, v horším Tě budou podezřívat z deviace. Vzbuď se do reality!

ivzez

Asi by záleželo na druhu té pomoci
a na způsobu, jakým bys ji nabízel.

„Nabídka pomoci“ může být vnímána jako obtěžování.

OptieX

Právně? Pokud zadarmo, tak nic, maximálně by tě podezřívali deviace, kdybys to nabídl nezletilému. Viz důchodce, co nabízel svezení lidem po městě zdarma. Co to bylo za město vlastně? 😁

independent

Pomoc v čem, jaký druh pomoci?