Benitkoo

Co mi hrozí při zjištění zbytkového alkoholu (0.25) v dechu při jízdě autem?

…Dopoledne mi bylo naměřeno z dechu 0.25 při jízdě autem + rychlost 72km/h v obci. Vím, je to moje blbost..počítám s tím, že příjdu o papíry + dostanu pokutu. Body mám všechny je to můj první přestupek. Jelikož jsem našel jenom samé staré témata před rokem 2013 tak jsem se chtěl zeptat co mi vlastně hrozí. Prosím lidi kteří chtějí psát že jsem debil že jsem měl zbytkový alkohol tak ani psát nemusí, vím to sám 😉. A svých následků jsem si vědom. Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Drap

Tučná pokuta v každém případě a dá se předpokládat že může přijít i k odebrání řidičáku. Nelze paušalizovat. Případ od případu je jiný.

Další odpovědi
mosoj

Rozdíl mezi zbytkovým alkoholem a normálním je asi takový, jako mezi špinavými penězi a normálními.Zase jeden nesmyslný terminus technikus,.

anonym

Tady píšou lidé,že jim odebrali ŘP i za 0,2. http://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/onli­ne-zdarma/trestni-pravo/tresty-a-ochranna-opatreni/6379-maximalni-pokuta-za-rizeni-pod-vlivem-alkoholu-rozsah-pokuty.html

briliant

Vepište odpověď… http://www.12bo­du.cz/bodovany-prestupek-125c-1b-0.html

anonym

Zbytkový alkohol bych neřešil, horší je teď překročení o 20km rychlost v obci, sebrání řidičáku.

jpau

Já bych to viděl na 3–6 bodů, tytyty dostaneš na prdel pokuta do 5000,– a hotovo. Do 0,3 se to nijak zvlašť neřeší. Nad 0,3 potažmo nad 1,0 by to bylo horší. Podle mě dostaneš větší čočku za tu rychlost (přeci jen to překročení je na obec docela značné) než za ten chlast (tam jsou i policajti, co to když je všechno cajk moc neřeší).