fg

Co měly ukazovat displaye u těch starých PC?

Na přední straně pc svítil zelený display a ještě nevím k čemu bylo tlačítko turbo.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Takt procesoru, byl to spíše marketinng.

Nastavovalo se to pomocí propojek nebo jumperů

Dneska je tak procesoru „variabilní“, že si operační systém sám takt zvýší, třeba při kódování videa v HD když si natáčel svojí holku v bazénu jak plave a když je jenom prohlížeč fotek, žen jak plavou tak se takt sníží, protože načíst obrázek dnes PC skoro nezatíží.
Doplňuji:
Tlačítko turbo, složilo k zrychlení nebo snížení taktu procesoru pro software, např. hry jejichž rychlost byla závislá na frekvenci procesoru

Bez turba šla hra hrát, protože kostičky padaly nějakou normální rychlostí (např. v Tetrisu)

Další odpovědi
SonsyMite

Na mém hyper-starém pc mam display co ukazuje čas a zátěž. Tlačítko Turbo mi taťka (když jsem byl malý) vysvětloval že je něco jako facka.
Doplňuji:
Pro Michal Kole:
fg určitě myslí daleko starší PC než ty…