Kelinka

Co mě zbaví jizviček?

Mám docela hodně doštípané nohy, proto ani nenosím kraťase teďka v létě. Na noze po stípnutí s emi udělaly nevzhledné jizvy po bodnutí. Nevíte jak se jich zbavit?

Nejlepší odpověď
hanny 2

Každou jizvu je vhodné promašťovat, aby nedocházelo k přesychání kůže. Lze použít jakýkoliv mastný krém, od nesoleného vepřového sádla, přes obyčejnou indulonu, borovou mast, bílou vaselinu či měsíčkovou mast až po Calcium pantothenicum.
Samozřejmě až po vyhojení akutní fáze bodnutí hmyzem!

Další odpovědi
david22

Máš zřejmě na mysli nějaký hmyz. V tom případě bych ti doporučil Gel po bodnutí hmyzem. Používám od výrobce Alpa, dá se koupit v lékárně.
Doplňuji:
nebo si vem černý leginy a nebude tě nic štípat

venkovan

Na bodnutí se vykašly, a nos kraťasy a sukně. Zejména když jdeš na procházku, nákup apod. Buď normální holka a nehoň módu za každou cenu.