Co mě hrozí?

Menší dotaz.V listopadu 2008 jsem dostal za řízení mot. vozidla pod vlivem návykové látky zákaz řízení mot. vozidel ve výši 42 měsíců a 300 h VPP.Neučinil jsem.Co mě čeká a nemine po novelizaci zákoníku?

Odpovědi
sam

pokud by jste nebyl pod návikovou látkou dalo by se uvažovat o snížení trestu o polovinu to ve vašem případě zdřejmně nepřipadá v úvahu a za neodpracované VPP se dává za každé dvě hodiny jeden den nepodmíněně chtělo by szím rychle něco dělat, protože na tyto případy se amnestie nevstahuje.

standa

Po novelizaci vás „nemine“ ÚPLNĚ TO SAMÉ jako před novelou…

U zmiňovaného trestného činu novela sice zrušila kvalifikaci „v nedbalosti“ (což podle mého názoru není váš případ kvůli délce uloženého trestu), ale jinak se nic nezměnilo…

Navíc můžete být obviněn z nového trestného činu „maření výkonu úředního rozhodnutí“ tím, že jste ve stanovené lhůtě nevykonal ten alternativní trest VPP.

Takže nic dobrého vás nečeká ☹

To sam:

ale tazatel BYL pod vlivem alkoholu, jak sám píše v otázce…