panxnotdead

Co máte za profesy? A kolik za ní dostanete?

Já jsem na Střední a teprv si tak nějak rozmýšlím, na jakou vysokou půjdu a co budu dělat.
Doplňuji:
beer- Psát umím, jenom jsem psal normálně mluveným výrazem. Ale hlavně, že si můžete rejpnout, takový mám nejradši.

Nejlepší odpověď
beer

Moje současná „profese“ je starobní důchod ))
Já na tvém místě bych ale nejdříve přemýšlel o zdokonalení jazyka českého pomocí učenice pro ZŠ..
Doplňuji:
Nečerti se, o nic nejde.. já jenom zareagoval – mluvíš o VŠ a jako bys byl ještě na ZŠ ))
P.S: souhlasím navíc s odpovědé marci1, skutečně ti vůbec není nic po tom, kolik kdo a za co bere ))

Další odpovědi
quentos

učitel angličtiny na jazykovce, příjem je pohyblivý podle toho, kolik toho odučím. Závratné částky to ale nejsou – na učitelích se všude na světě šetří, ale hlavně že na ně jsou vysoké nároky. Příležitostně si ještě přivydělávám překladem.

marci1

Promiň, ale jistě není dobrý nápad, chtít po nás naše profese a ještě odměnu. Vysokou školu si vyber podle toho, co Tě zajímá, baví a pro co máš „buňky“.

arygnoc

musím brániť beera:

pokiaľ nerozoznáte rozdiel medzi hovoreným a písaným prejavom, tak by to chcelo štúdium spoločenských stykov.

nesedíme s vami v hospode.

koho máte najradšej, je vaša vec.
beer vás asi nie – i keď pochybujem, že sa snaží si ku vám vyvinúť nejaký cit.

na slovensku sa hovorí "Podľa peria poznáš vtáka, podľa reči poznáš človeka“.
takže pokiaľ si myslíte, že ste hoden oslovenia >človek<, tak sa podľa toho aj vyjadrujte.

Emefej

Vysoká škola není pro obrovskou řadu profesí nezbytná.

ponovotny

jestli za hovorový výraz, na střední škole, považuješ to, že neumíš napsat i/y tak ani moc neuvažuj o vysoké. A nebuď buran když mluvíš se starším, zvlášť když se od něj chceš něco dozvědět.

zzzzz

Já také píšu špatné i/y, a dělám i plno dalších chyb. Jsem dyslektik, dysgrafik, dysortografik. VŠ jsem vystudovala bez problému, je třeba si dobře vybrat. Já mám ekonomickou fakultu, tam o i/y nejde, tam musí umět člověk hlavně počítat. Dnes jsem OSVČ a příjem je nestálý, některý měsíc nic, některý víc. Vše je o trhu.

fyziq

Já se pro změnu musím trochu zastat panxnotdead. On se chtěl jenom zeptat co máte za práci a vy ho hned poučujete z čj. Opravdu si myslíte, že každý středoškolák píše spisovnou češtinou? Ano, byl drzý k panu Beerovi, to se musí nechat, ale přeci ví jak se píše spisovně. Koukněte se na některé „zlaté“ uživatele jak něco napíšou a taky je nekritizujete.

led

Stredoškolák by už mal vedieť, čo ho zaujíma a čo by chcel po škole robiť. Podľa vyjadrovania a gramatických chýb nedoporučujem jazyky, pedagogiku a spoločenské vedy.
Mám „9 remesel“ a profesiu, ktorá ma baví a dokonca aj prispieva na živobytie.
Nie je dôležité, akú profesiu človek robí, ak robí práve tú, ktorá ho baví, v ktorej nájde svoje využitie, ktorá mu je dokonca aj koníčkom, ktorá ho aj uživí.
Ak človek robí prácu, ktorá ho nebaví, v ktorej nenašiel zmysel svojho života, nerobí ju dobre…

honza19hk

Jsem inženýr ČVUT . Plánuji postupy a způsoby strojních demolic velkých objektů.

Jako hlavní povolání jsem bagrista, pracuji na pásovým bagru CAT 385C http://www.2i­.cz/ad0d1c36e5 a na demoličáku CAT DEM 100 což je bagr pro strojní demolice s výškovým dosahem až 100m. http://www.2i­.cz/8f2f3e14c7
Plat 48 tis. čistýho měsíčně
Doplňuji:
Pleteš y/i a chceš na vysokou? Nás vždycky učili, že když něco napíšeme, máme si to po sobě přečíst, než to někam dáme.

Reezo

no hlavně zapomeň, že budeš pak brát horentní částku při nástupu do práce 🙂 záleží na práci, kterou budeš vykonávat… klidně můžeš mít 10 vysokých škol a mít špatně placenou práci. Až dostuduješ, tak je to všechno na tobě, protože se o tebe nebude nikdo starat, krom rodičů. Ale jedno je jisté, že na škole poznáš víc lidí a rozšíříš si dost své obzory.
Souhlasím s názorem, že vysoká škola není nutná pro spoustu profesí

Jinak já osobně jsem finanční specialista se zaměřením na pojištění.

panxnotdead

To je toho, když udělám chybu v cizím slově.

Sůwa

Internet skutečně k procvičování pravopisu moc nepomáhá. Můj vnuk klidně zadal do vyhledávače " debylní keci " a ono mu to našlo " debilní kecy ". O obsahu se raději zmiňovat nebudu, ale jeho to rozhodně nemotivovalo… 🙂

led

Vidíte, vyhľadávač to hneď opravil gramaticky správne. Keď už nič iného malo by vnuka hnevať, že ten nemysliaci stroj vie gramatiku lepšie než on :).

Sůwa

Ono to bylo spíš naopak – nač se snažit, ten „nemyslící stroj“ si to přebere 🙂