pepe88

Co máte nejradši, když přijede pout?

Pout to znamená autodrom,labu­tě,centrifuga,ko­lotoč.

Nejlepší odpověď
annas

„Přijela pouť a lidí proud zaplnil na návsi kdejakej kout..“ zpívá Karel Gott,

Pro mě už dávno neplatí. V dětství jsem se procházela mezi krámky, kolem houpaček, střelnice atd., koupila si štěstíčko s nějakou tretkou a byla jsem spokojená. Dokonce jsem se po určitém váhaní svezla na řetízkovém kolotoči – jednou a dost. Motala jsem se jako opilec Proč zkoušet různé atrakce a způsobovat si problémy … .

Věřte, že je to opravdu, už opravdu hodně, ale hodně dávno.

Ani mladé už poutě tolik nelákají – dnes bývá u nás na pouti skákací hrad, kolotoč, houpačky a krámky s cukrovinkami a bramboráky či pečenými klobásami. Jedině snad nafukovací balónky jsou stále atraktivní …a hlučná hudba.

Další odpovědi
briketka10

Stále si dám ráda cukrovou vatu.
Jako mladší holky jsme na poutě
chodily si zastřílet na žvýkačky a
růže. Byli tam i naši oblíbení herci
ty se nám taky dařily střílet.

Někdo měl pokřivenou mušku u
pušky a pán nám ji srovnal, aby bylo
střílení jednodušší a penízky nepřišly
nazmar. I když to byl vlastně jeho
úmysl okrádat, ale my se opravdu
hodně snažily a byly jsme tam dlouho.
Peněz moc neměly.

Zapomněla jsem na voňavé žužu, turecký med,
který jsem milovala, skákací opičky a plněné
balonky na gumičce 😁

gecco

Když zase odjede…
😉
Nemusím návaly davů – a už vůbec ne nějaké blbnutí na ´hejblatech´…

Kepler

Mně už ty atrakce moc nelákají, ale rád se podívám mezi lidi a dám si něco dobrého (tekutého) u stánku.

Drap

Je mi to jedno. Už dávno mne takové atrakce nijak nelákají.

Rokio

Stroj s boxovacím pytlem, který měří sílu úderu. Já tuto mašinu sice nepoužívám, ale rád sleduji, jak adolescenti a mladí dospělí měří své síly mezi sebou.

Dále mám rád stánky s občerstvením a vůbec tu pouťovou atmosféru.

Nuk nuk

Upřímně řečeno, neděli večer po jejím skončení.

Pocházím z Prahy, takže mé dětství bylo ve znamení Matějské v Juldefuldě. Jako dítě jsem jí samozřejmě milovala, ale postupně člověk tu kýčovitost vnímal jinak, a když už pak nemůžete vzhledem k věku na houpačky, tak už ta pouť tolik netáhne. Teď bydlím na malém městě. Pouť je tu jeden víkend v létě, ale bohužel to s tradiční venkovskou poutí nemá nic společného, jen taková zmenšená Juldafulda – spousta lidí a kraválu.

sesednizkola

NIkdy mě to nelákalo ani za klukovských lete… Tihle kolotočáří, světští, klauni atrakce… to mi je velice protivné. Už jen tak strašná hudba… myslím si, že se jedná o přežitou závbavu. V dnešní době se nabízí spousta lepších možností jak s dětmi strávit odpoledne.

da ny

Nic z atrakcí. Dříve střelnici, s dětmi kdysi autíčka a labutě.
Z ostatního je mi zle ;).
Dnes, pokud vůbec jdu na pouť, tak max. domácí koláče, stánky s občerstvením (klobása, uzené, bramborák. Pivko už nemohu, jen pár doušků) ;).
A kulturní program (zpěváci, kapely, ohňostroj).