Avatar uživatele
zjentek

co máte na první oběd roku?

ne že bych měl letos hlad, nebo takto hledal inspiraci, to né ..jsem prostě jenom zvědavej

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? redy, anonym před 3394 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

čočku kvůli prachům,jako každej rok
Doplňuji:
Lidové zvyky říkají, že na novoročním stole nesmí být nic létavého nebo rychlého, aby nám štěstí neuteklo nebo neulétlo. Proto se musíme v menu vyhnout všemu co má křídla, kuře, kachna či husa, ale třeba zajíc není také vhodný, aby nám se štěstím nepelášil k lesu. Vítaná je právě proto čočka, která svým kulatým tvarem připomíná peníze, které by v budoucím roce měla přinést.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
redy

Ne že bych neměla ráda čočku,ale babčina jako každej rok udělala svíčkovou mňam.Jenže to nebude oběd, ale véča poněvač tam jedem s dogáčem až odpo 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanny 2

Svíčkovou!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Brokolicovou polévku a uzený s čočkou.:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Chlebíčky od včera:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kapka

Čočku nevarim nikdy a pověry nesleduju, takže jsme měli kuře (s čerstvou bazalkou, česnekem, citronem) s pecenyma bramborama. A upekla jsem dva druhy (dva plechy) koláče.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

pikantní rejži se zeleninou :{)>

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ananas9

My máme čočkovou polévku a svíčkovou s hovězím masem a knedlík,když tak si podle chuti dáme k tomu brusinky či šlehačku a nebo obojí najednou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Řízky…
😉
Vepřová krkovička marinovaná 48 hodin v živém jogurtu s vejcem, obalená poté ve strouhance, osmažená na sádle. S bramborem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Každý rok čočkovou polévku ;) a pak podle chutí či přání rodiny (drůbež na Nový rok nepřipravujeme).
Letos brambor. knedlík, vepřové, uzený ocásek a zelí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Luxx

čočku jsem měla včera, dnes jsem si dala pizzu v hospodě :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

První oběd roku budu mít až druhého, co to bude – nevím, nechám se přeqapit. Prvního ledna totiž (a posledního prosince) jsme s přítelkyní spojitě něco žrali, teda – spíš jen já, takže na oběd nebylo vůbec ani pomyšlení…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
karloskars4

Klasicky máme takzvané brambory na bouchačku (brambory ve slupce s máslem a sýrem) a k tomu přikusujeme občas ještě namazaný vatikánský chlebík (opečený) s bylinkovým máslem

Zdroj: http://www.nabytek-cernymost.cz/va­tikansky-chleb-stesti-recept/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Jugar: dobře ty! Asi dám čočku s plžem ..pomáhá ta čočka vůbec?

před 3394 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Jasně že pomáhá,jinak bych jí nejedl každej rok

před 3394 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek