Maryano1983

co mame delat manzelka kdyz se zamestnala neodhlasilase od socialky, bude mit nejaky problem

Nejlepší odpověď
ivzez

Jak je to dlouho?

Změny je nutné úřadům hlásit do 8 kalendářních dnů.
Pokud se tam manželka nedostala z důvodu pracovního
vytížení nebo pracovní doby, bude nutné to co nejdříve
napravit.

Není-li to příliš dlouho, měl by ji úřad omluvit
(po nástupu do zaměstnání má každý spoustu
starostí, zapracovává se, učí se nové věci, …)

Problém by podle mne nastat neměl,
maximálně bude muset vrátit neoprávněně
přijaté dávky.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Domnívám se, že máte na mysli sociálku jako Úřad práce, odbor sociální-např. příspěvek na živobytí atd.
V oznámení máte jasně uvedeno, že veškeré změny jste povinen oznámit do 8 dnů. Jestliže neoznámením nebo oznámením po uvedené lhůtě dojde k přeplatku, tento jste povinen vrátit.

zjentek

když nic neuděláš a později vyloučíte omyl z neznalosti či nedbalosti, tak u podobnýho jednání už ti zbejvá jen podvod a nebo krádež, těžko by se to dalo řešit jinak