Bronislav21

Co máme dělat, když mé přítelkyni dochází síly na srdci?

zdravím potřebuji odpovědi od nějakých doktorů ........... moje přítelkyně která má 19 let má po autonehodě .. už je to půl roku co se to stalo .. od té doby mívá bolest u srdce a sem tam kolapsy …naposledy měla kolaps ve čtvrtek .. když ji nějak prohlédly tak zjistily že jejímu srdce dochází síly … a že má prý zhruba poslední měsíc a půl čas a na bypass už je prý údajně pozdě a na dárce srdce by musela čekat rok a víc jenže má poslední měsíc a půl života ......... co máme dělat...........?

co máme dělat když mé přítelkyni dochází síly na srdci ?

Nejlepší odpověď
annas

Takovéto problémy se neřeší prostřednictvím netu. Je to specifický dotaz, takže jedině osobní kontakt s lékařem.

Zajděte k jinému lékaři , přece není možné, že vás ttak odbyli a že nemají pro vás , tedy pro přítelkyni, žádné řešení.

Další odpovědi
ivzez

Souhlasím s Annas, zdravotní problémy je potřeba řešit s lékaři.

Já bych se na místě Vaší přítelkyně zajímala
o možnost brzkého termínu operace (bypass).

anonym

podezřívám vás, že nás jen taháte za fusekli … pokud byste to skutečně řešil jako existující problém řešil byste jej s doktory a ne na diskusích, ne nepodobných poradně BRAVÍČKA … navíc pokud byste to opravdu řešil jako existující problém tak byste o tom věděl vše a rozhodně byste nepoužíval tak vágní a nic neříkající formulace jako „srdci dochází síly“, takhle by vám to neformuloval žádný doktor, takže jde o čistě vaše osobní převyprávění diagnózy která by musela nutně znít uplně jinak … Srdce je jeden z orgánů, který se dá poměrně snadno a dlouhodobě udržovat v chodu i uměle. Takže určitě nehrozí, že by lékaři vaši přítelkyni poslali z jipky pryč s konstatováním že má někde dožít svůj poslední měsíc. To je tak nepravděpodobné, že to zní jako obyčejná lež vycucaná z prstu.

Kepler

Když to nevědí lékaři, jak si myslíš, že ti poradí laikové? Zkus vyhledat nějakou kapacitu v kardiologii, možná se předchozí lékaři mýlili? To je jediné, co můžu poradit.

EKSOT123

Ta rada, zkusit ještě jiného kardiologa, vypadá dobře. Z popisu není vůbec ani náznakem jasné, o co jde. Zřejmě je to nějaké zranění a podpůrné léky a bylinky nestačí.
Srdce, jako jakési druhé, a možná hlavní, centrum citů je kromě léků možno povzbuzovat i psychicky. Vyhýbat se stresu a starostem. Možná by bylo nejlépe se smířit se všemi možnostmi, i těmi smutnými. Ale to hlavně kvůli klidu. Jinak potěšení a povzbuzení může srdci přinést pohled na krásnou kytku, poslech pěkné písničky, vědomí, že člověka někdo miluje,… snad nejsilnější a nejsladší ampulí pro srdce prožívají někteří lidé při kontemplaci Boha. Krom toho, že Bůh může i přímo zasáhnout a pomoci, jak alespoň osobně věřím.