SpeedyCZ

Co mám zkombinovat za anti/viry/spy­ware/adware/at­d…?

Mákm microsoft esencials a aviru, kterou jsem si nainstaloval místo avastu podle vaší rady… Ale teď se dočítám že je nejlepší kombinovat… Poradíte mi? Co mám nainstalovat a odinstalovat? Děkuji!!! A POMOC!!!
Doplňuji:
Takže když jsi odinstaluji esencials, nic se nestane? Stačí AVIRA?

Nejlepší odpověď
anonym

Abyste to nakonec nepřekombinoval … AVIRA podle mne naprosto dostačuje.

Spíše si osvojte zásady obezřetného chování na internetu, nestahujte aplikace s neprověřených zdrojů, vypněte potenciálně velmi nebezpečné technologie svého prohlížeče (activex), vypněte automatické spouštění aplikací z flash disků a jiných často zavirovaných paměťových médií, atp …
Doplňuji:
ms esencials je druhořadý antivir … jeho odebráním skutečně nic nepokazíte, zvlášť pokud máte avira.

Další odpovědi
mosoj

Antivirivý program jenom jeden. Dva se nemívají rádi.
Programy na detekci a odstranění programů spyware je dobré ale kombinovat. Ani jeden nenajde vše. Jeden najde to, druhý zase něco jiného. Takže klidně AdAware + Spybot,Terminator atd., i v případě že instalovaný antivir má podobnou ochranu.

Děda Louda

Nejlepší je nekombinovat. Nevhodná kombinace se může poprat, navzájem se blokovat, zkrátka si nemusí rozumět. Následkem pak bývá oslabená ochrana a s ní spojené komplikace, v neposlední řadě podstatné zpomalení systému. Zvol jednoho výrobce a nemíchej dohromady víc produktů, ač může být jeden každý z nich samostatně dobrý.
Doplňuji:
Žádná katastrofa nehrozí, naopak se může zrychlit systém, protože se mu ulehčí boj s kunflikty nesourodých antivirů.