michaela17

Co mám udělat pro odolné vlasy ?

Mohu se česat pořád a stejně to budu mít pořád rozcuchané

Nejlepší odpověď
Adula.57

Rozcuchanost s odolností nemá nic společného. Pro odolnost asi nežehlit, nefénovat. Taky doporučuji studenou vodu. Vlasy se zpevní, více se lesknou a celkově jsou vzdušnější. Na tu rozcuchanost asi tužidlo (malé množství) a ještě mokré rozčesat, ať tam nejsou ztuhlé stohy vlasů.

Další odpovědi
karbilka

Já osobně mám třeba většinu života vlasy dlouhé – momentálně pod zadek. Jak už napsala Adula.57 – rozcuchanost s tím vůbec nesouvisí. Moje vlasy jsou třeba tak jemné, že jsou rozcuchané skoro pořád, jakmile zafouká větřík. Na to jak jsou dlouhé, tak nejsou roztřepené ani zničené. Doporučila bych jedině to, co dělám celý život já – vlasy nežehlím, nefénuji – když to opravdu není nutné, hodně dobrá věc je také to, že šampon nanáším na vlasy jen ke kořínkům a na kus vlasů – ne až dolů ke konečkům, zatímco kondicionéry nanáším převážně od konečků kousek nahoru. Důvod je jednoduchý – šampon vlasy celkem vysušuje, zatímco kondicionér hodně vyživuje a často mastí – určitě už se někomu stalo, že si dal kondicionér a špatně ho třeba smyl a vlasy měl mastné, přestože je umýval před chvílí. Z toho důvodu si na vlasy u kořínků nikdy kondicionér nedávám. Další dobrá věc je splachování vlasů studenou vodou. Jinak vlasy obecně docela ničí například copánky nebo hodně utažený culík, je třeba je rozčesávat opatrně a netrhat je – tím se natrvalo poruší. Jinak nedoporučuji šampony typu 2v1 nebo dokonce 3v1 apod. Rozhodně si myslím, že by měl být používán každý přípravek zvlášť. Moje vlasy jsou barvené a odbarvené – jsem bruneta a měla jsem je červené, přesto zničené nejsou a lidi je chválí. Takže asi tahle základní pravidla stačí – jinak používám jenom řadu Timotei .. nic extra, je to celkem levné, jen šampon a kondicionér a to je celé.
Doplňuji:
Ještě bych doplnila, že je určitě přínosné vlasy semtam zastřihnout, jenom konečky. Nevěřím přípravkům, které tvrdí, že vám roztřepené konečky znovu krásně spraví po dvou umytích. Když jsou jednou poničené, tak se mají ustřihnout, vlasy jsou pak hodně vysílené, když se snaží o nějakou regeneraci.

Agneta

Já bych k tomu ještě doporučila vyzkoušet hřeben z pravé rohoviny:D