dgfdgf

Co mám udělat pro banánovník, kterýmu hnědne šest z osmi listů, a jeden žloutne a usychá?

Nejlepší odpověď
dudu

Těžko takto na dálku soudit. Není zřejmé zda-li jsi mu změnil stanoviště, čím ho hnojíš, jak je starý atd. Banánovník je bylina, která po skončení vegetační doby /cca po čtyřech létech/ uhyne. Nesnáší průvan, vápenatou půdu a nedostatek vláhy. Nic nepokazíš pokud od stěn květináče odebereš zeminu a ke kořenům přidáš průmyslově sušený chlévský hnůj, který poté zahrneš a udusáš.

Pokud zmiňuji nedostatek vláhy, míním tím pravidelnou zálivku, nikoliv přelévání. To je důvodem kolapsu většiny domácích rostlin. Tím, že mají kořeny zaplaveny vodou ji nemohou jímat a v konečném důsledku usychají.

Další odpovědi
cochee

Souhlas s dudu, že a) banánovník po nějaké krátké době odumírá „věkem“ a b) že nemá rád nedostatek vláhy. To však neznamená, že by měl žít v permanentním bahně. Mnoho lidí dělá u pokojových rostlin (předpokládám, že dotyčný banánovník žije v květináči?) tu chybu, že je stále zalévá až přelévá, hlína je stálé bahniště a v podmisce je stále voda. To rostliny až na malé výjimky za nějakou dobu ohrozí na životě a může se to projevovat tak, jak popisuješ stav toho banánovníku. Takže – není to tento případ i zde?

briketka10

Odpověděla již johana56 ve Tvé předešlé otázce.
Banánovník se nesmí přelít, aby kořeny neuhnily
a listy nehnědly.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-velkou-nadobu-s-vodou-mam-dat-k-120-cm-bananovniku-aby-se-kolem-neho-zvysila-vzdusna-vlhkost