MinisCZ

Co mám s počítačem?

Mám problém s mým stolním PC. Dříve fungoval v pohodě ale přehříval se HDD ten už mám vyměněný a donedávna fungoval výborně. Je to starší kousek takže výměna jené součástky by potřabovala vyměnit celý PC. Podle mě bude chyba v BIOSu, protože jakmile počítač spustím tak nezačne BOOTovat ani z HDD, DVDčka nebo Flash Disku. Opravdu nevím co s tím. Děkuji předem za opdovědi a rady :)
Doplňuji:
Jo do BIOSu se dostanu v pohdě. Nic nepíše jen se zapíná pak se zastaví na obrazovce kde by mi norálně napsal že tam není nainstalovaný systém nebo něco podobného ale nic nenapíše a do 5 min se vypne

Odpovědi
KdoSiOdJinud

když nezačne bootovat, pravděpodobně si bude na něco stěžovat – co vypisuje? :) Do biosu se dostaneš? Příliš málo informací vzhledem k tomu co vše se mohlo pokazit 🙂

Hlada

Zkus vymazat CMOS jumperem nebo vyjmutím článku na asi 20 minut.
Otestuj RAM Memtestem.

anonym

nějakou hlášku snad vyhodí. funguje ještě tzv. pípnutí. 1–2 píp znamená dobrý. 4 a3 a více pípnutí (to je dos) znamená problém.