Zvědavý

Co mám s chodidli ??

Vím že bych si měl spíš zajít k doktorovi a zajdu, ale chci znát váš názor : Vždy když si koupím nové boty a nosím je chvíli (cca měsíc) tak se mi v místě paty udělá díra/y – prostě taková prohlubeň, možná vytlačený materiál, já nevím. Ta díra samo není skrz botu ale když pak jdu tak je to cítit. Nechci říkat že to bolí ale je to přinejmenším nepříjemné. Co s tím ? K jakému doktorovi zajít (přes nohy) ? díky

At už to byli boty za 1000 z Deichmannu nebo za 100 od Vietnamců. Letní nebo zimní je to jedno! Vždy propadlé místo v oblasti paty. Doporučíte mi nějaké konkrétní boty prosím ??

Nejlepší odpověď
briketka10

Pediatrie neboli dětské lékařství je obor vnitřního lékařství
zabývající se péčí o zdraví kojenců, dětí a mladistvých.

Zašla bych za OL ten Tě pošle buď na kožní, nebo
na pedikůru s doprovodem jednoho s rodičů.
Doplňuji:
No ano špatná obuv za to může kup si
gelové vložky do bot a patám se uleví.

Další odpovědi
arygnoc

chodidlá máte zdravé, kupujete blbé boty.

dnes sa kvôli hmotnosti a i úspore materiálu vyrábajú opätky alebo pätová zvýšená časť obuvi z dutého materiálu vystuženého „rebrami“ (žebry).
táto časť býva najmä u neznačkovej obuvi nekvalitná, vnútorná vložka obuvi sa v mieste päty prebára do voľného priestoru medzi rebrami vystuženia a problém je na svete.

kupujte obuv s plným opätkom (pätovou časťou) a je po probléme.

;-Q

Hykam

Měl jsem stejný problém, jak píše arygnoc, vybírat kvalitnější boty.
Pracovní boty jsem měnil i 3× do roka, teď už mám jedny druhý rok a stále v pohodě. Jenom podotknu, že kvalita se nepozná dle ceny, tyto boty byly ve stejné cenové hladině.

ReHu

Doktor přes nohy – podiatr.
Doplňuji:
Chodila jsem k pedikerce, která má vzdělání i v oboru podiatrie, přednáší apod.
Podívej se na netu, něco najdeš.

zzzlatokopka

Já bych taky řekla, že je to problém o botách.

Jednou jsem si koupila boty na tržnici za pár kaček a taky se to propadlo:-(( Upozorňuji, že mám 50kg, takže se podemnou nikdy nic nepropadá, pouze tyhle boty:-((

Boty značkové salamony merelky atd. mám i několik let a vyhazuji je proto, že už nejsou hezké, ale rozhodně nejsou nikdy diravé. Na botech se nevyplatí šetřit, značkové se dají koupit ve slevě klidně i za tisícovku a vydrží opravdu dlouho.
Doplňuji:
Boty z daichmanu jsou stejně kvalitní jako ty od vietnamců, akorát jsou o hodně dražší:-(

isteron

A nemá na starosti tieto problémy náhodou ortopéd ?

ReHu

A…pedikerka mi i doporučila typ vhodných vložek do bot.

zzzlatokopka

pedikérka a pediatr je úplně něco jiného:-)
pedikérka je ta co škrábe paty a brousí kůži na nohou
pediatr je lékař pro děti:-)))

ReHu

Co furt máte ( ty a briketka) s tou pediatrii???

briketka10

Já nemám furt na Tebe nic
to Ty máš furt na mě něco.

Jinak pediatrii jsem napsala 1×

ReHu

Napsala 2×.
A možná, možná, to trochu moc prožíváš.
Byl to pouhý řečnický obrat.
Proč je zzzlatokopka v klidu a ty ne?

ReHu

Příspěvek smazán administrátorem.

ReHu

Ale je to blábol. Když sečteš pediatrie vás obou, je to několikrát.
Vůbec nechápu, proč jsi to psala.

zzzlatokopka

Tohle „Doktor přes nohy – podiatr“
Předpokládáme, že si překlepla „o“ za „e“ protože podiatr není:-)
Ale klid, hlášky tu občas pisnem všichni.-)

ReHu

https://www.go­ogle.cz/search?q=po­diatrie&oq=po­dia&aqs=chrome­.1.69i57j0l3.4741j0j4&cl­ient=tablet-android-asus-rev&sourceid=chrome-mobile&espv=1&i­e=UTF-8

zzzlatokopka

doktor přes nohy je ortoped:-)

zzzlatokopka

hahaha tak to čumím ona ta podatrie existuje:-)))
http://search­.seznam.cz/?q=po­diatr&sourceid=Ho­mepage_22668

ReHu

No to já přece vím 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

briketka10

protože si napsala podiatr a já myslela,
žes myslela pediatr, jak máš ve zvyku tu
dělat věčně překlepy, tak se Ti omlouvám..

ReHu

Já nemám ve zvyku dělat překlepy. Někdy píšu na tabletu a ten doplňuje slova.
Quentos to přece taky věděl.

zzzlatokopka

Takže si hlášku připisujeme my dvě:-) No aspoň že v tom jsme spolu:-) že jo:-)

zzzlatokopka

Stejně tak i adidas nebo nike nejsou už dobré:-( většinou se jedná jen o obuv na parádu:-(

Kup salamony a uvidíš ten rozdíl.

briketka10

přečti si pozorně odpovědi,
kdo to napsal, ale špatně :)

ReHu

Proč píšeš o pediatrii ???

quentos

briketka10: tady ale nikdo o pediatrii nemluvil ;{)>

ReHu

Dala bych ti bod, leč jsme v diskuzi 🙂