Komornik

Co mam robit, ked som nic neurobil, len som chcel pre kazdeho dobre?

prepacte my ze pisem slovensky pred 4mesiacamy som zacal zit ako akademicky maliar a prve z mojich obrazov sa predal za 4tisic e,,to bolo radosti az pokim za 2 tyzdne mi ta ista osoba vicistila konto kompletne na konte som nemal peniaze a bol som nezamestnany ziadny debet.kupec bol z anglicka platil sekom de banky ale z pobocky v londyne poslal ho do bonnu a z bonnu na moju adresu ja snim do banky ludia je to neuveritelne

kto zatim je statne banky nemecka mam taki pocit ze cez umenie sa daju prat ich zlodejske triky dal som trestne oznamenie telefonoval som oboma bankamy oni sa nevedia vijadrit ku tomu kazdy pracovnit hovori nieco druhe vedia kto bol majtel konta neprezradia my to snazia sa len vyhovorit dokonca mlada slecna pracovnicka banky mi povedala ze to bol normalne pokrity sek a naspet vrateni s druhim sekom tak ze mam pockat na riaditela ze sa my bude venovat za 30minut cakania pride slecna povie aby som to nahlasil pan inspektor sa do toho pustil ale neviriesil to a ani nevie banka mu neda informacie nikto z nich nevipovedal len ja tak sa ozvala moja bankova poradkina a vravela ze samozrejme peniaze dostanem naspet nedostal ale dokonca mi dali nato vsetko ultimatum 2 tyzdne viplatit este privatnu pozicku s pred dvoch rokoch zrusily my debet a moje socialne davky ako nezamestnani my stiahli z dlhu to nemozu s coho som mal zit platit fungovat viem ze som nic neurobil len pouzily moje data a moje umelecke dielo na ich obohacovanie znicily my moje plany motivaciu nechali este sa trapit a na konec donutily zobrat este pozicku aby zahladily svoje zlodejstvo a ja sa mam nato pozerat a dalej zit ja keby sa nic nestalo co to ma znamenat toto cestne som si platil stale vsetko odrobil som v tej krajine 10rokov a ked som chcel zacat podnikat ako grafik designer tak to mi to zriadily ludia ci ma chapete abo nechapete to uz neviem ja vas prosim o pomoc stale mam respekt pred vasou inteligenciou a chcem odist s tejto krajiny a zacat novy zivot u vas dakujem…

Původní neotázka
co mam robit ked som nic neurobil len som chcel pre kazdeho dobre

Nejlepší odpověď
ivzez

Slovenština nevadí, ale chyby a chybějící diakrtitika a interpunkce
bohužel ano. Ve Vašem textu se mi hrozně špatně orientuje, spíše
jen hádám, na co se ptáte. Mohl byste to prosím trochu upřesnit?

Navíc mám pocit, že už jsem tady nebo
na slovenské verzi už něco podobmého četla…

Další odpovědi
led

Text veľmi pripomínajúci SPAM v e-pošte, niektoré väzby akoby boli cez kopirák… ako potom veriť úprimnosti?
Píšete o vyjednávaní s bankami, ale prečo ste sa neobrátili na políciu? Prečo sa obraciate na ľudí, ktorí v tomto nemôžu nič podniknúť? Obráťte sa na orgány činné v trestnom konaní, obráťte sa na súdy, obráťte sa na zastupiteľstvo svojho štátu…

Ťažko sa píše na klávesnici s anglickou diakritikou neznáma reč, ťažká svojimi pravidlami a pre cudzinca nepochopiteľnými znakmi. Slovenčina v otázke je púhy pokus o slovenčinu. Takto nepíše ani slovenský emigrant po 70 rokoch v australskej buši.
Sloh textu je písaný štýlom „Strednej školy žobrania“
Čo vám hovorí text starej poemy

„Zem tá, na ktorú kročiť mieni tvoja noha,
to je zem naša, daná Slovänom od Boha.
Pozri: tu jej končiny valný Dunaj vlaží,
tam Tatra skalnou hradbou okol nej sa väží.
A zem to požehnaná! Chvála Bohu z neba,
máme pri vernej práci voždy svoj kus chleba.
Zvyk náš je nie napadať cudzie vlasti zbojom:
Slovän na svojom seje, i žne len na svojom,
cudzie nežiada.“
Prepáčte, že nevkladám zdroj týchto slov, ale ako človek ovládajúci slovenský jazyk, tento klenot slovenský určite poznáte.

autacek

Jedno je jisté, pokud máte pocit, že tady se Váš problém vyřeší, tak nevyřeší. Pomoc spíš hledejte u orgánů činných v trestním řízení, případně se spojte s nějakým dobrým právníkem. Minimálně však bude třeba ujasnit si myšlenky, aby to dávalo hlavu a patu.

Malvína

Musím souhlasit s předchozím komentářem. Ve Vašem textu se nějak ztrácím a neorientuji.
Ale z těch střípků, co jsem jakž takž pochopila… V případě, že Vám dotyčný kupec napadl účet, měl byste to zavčas řešit se svou bankou.

Dochy

V tom textu se nedá vyznat. Pokud chcete radu či pomoc, je třeba se alespoň nadýchnout a text si po sobě zkontrolovat.

Vrácené peníze: pokud neprošla reklamace u banky, obraťte se na policii..

Kupující vás nutil do nějaké půjčky? Co to je za blbost? Svéprávnej člověk snad na něco takovýho neskočí. Obraťte se na policii.

zjentek

Já bych začel skromně od á. Bodik ku bodiku a pomalu se z toho otřepeš. Já ti jeden dávám, mně to za to stojí!

A taky pobavilo:

Co mam robit, ked som nic neurobil, len som chcel pre kazdeho dobre? Pred 4mesiacamy som zacal zit ako akademicky maliar.......­.............­.... ;D;D;D

Dochy

zjentek: no vidíš. Je tam takovýho bordelu, že téhle perly jsem si ani nevšiml 😉

led

Pre tých, ktorí predsa len nepoznajú slová hrdinej poémy, nájdete ich pri zadaní: Samo Chalúpka: Mor ho!

Dochy

Už jsem Ti to chtěl nahlásit na aut. práva…
😉

led

Presne toto som si uvedomila 🙂