Avatar uživatele
Slayer5

Co mám použít, abych se zbavil ušního mazu????

Chci se zeptat jestli k zbavení ušního mazu můžu použít peroxid vodíku??
Pokud máte něco lepšího poraďte mi.
Doplňuji:
Mám kvůli ušnímu mazu ucpané uši a kvůli tomu hůře slyším, myslíte že by mi mohl pomoct peroxid vodíku????

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, marci1 před 3617 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
huxa

Pokud by ses ho zbavil, byl by to závažný problém, neboť jím tělo pročišťuje uši, už je dost špatné, že se používají vatičky do uší a tím si všecek bordel zatlačuješ dovnitř.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
MK44

Maz v vnitřního zvukovodu se odstraňuje ušními kapkami (olejíčkem). Tuším, že jsou pouze na předpis. Je-li zvukovod ucpaný, ušní doktor ho propláchne perlustrantem (vlažný roztok určený k výplachu uší). Strkáním sirek do ucha si ho ještě více ucpete a můžete si poškrábat sliznici. Vyplachováním tekutinami, které k tomu nejsou určeny, může dojít k úplnému odstranění mazu bez ošetření. Obojí může vést k vyschnutí sliznice, zranění a následně k zánětu, svědění a výtoku.

Neprodají-li Vám kapky v lékárně bez předpisu nebo už špatně slyšíte, rozhodně navštivte oto-rhino-laryngologa (lékaře ORL).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
beer

Než peroxid vodíku bych raději použil v lékárně rovněž běžně dostupné ušní kapky. Navíc ti tam ještě mohou poskytnou další vhodné přípravky ke stejnému účelu.
Ve tvém případě, kdy už méně slyšíš, bych však rozhodně navštívil lékaře.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Zeptala jsem se své lékařky na ORL na toto téma. Odpověděla, že maz je pro ucho potřebný a stačí jen po koupeli nebo sprše uši vytřít ručníkem. 🙂
Pokud hůře slyšíš, navštiv lékaře ORL.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

V lékárně lze i zakoupit svíce na odstranění mazu z uší. Je však třeba myslet i na to, že ušní maz je pro tělo potřebný a je to to nejlepší co naše tělo vylučuje.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Usi si necistim uz par let a nemam nejmensi problem, stacilo se dozvedet, ze to neni treba ze zdravotniho hlediska. Ne, ze bych se vyzival mit usi jako prase. Spis mi prijde, ze slysim jeste lip nez kdyz jsem si je vatovymi tycinkami casto cistil. Paradox co? Ale tak tvoje vec. Cisti si je, kdyz ti zalehaji, ale rikam, ze si muzes veci spis zhorsit, nez zlepsit. U tehle veci se jako jedne z mala vyplati proste nedelat nic, pokud to neni nutnost.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mojitek

Na ORL jsem pravidelným návštěvníkem,bo­hužel. Chodím každý 3 měsíce+/- na čištění uší. Na Peroxid se vykašli,stačí kápnout 1–2 kapky jakýhokoliv kuchyňskýho oleje na noc a druhý den na ušní na pročištění. Rozhodně vatu,tyčinky nepoužívej.

před 3616 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek