marketa54321

Co mám podniknout pro to, abych mohla na svých webových stránkách použít text z jiných stránek?

Jde pouze o to, kontaktovat majitele původních stránek a svolit o použití textu a poté ocitovat zdroj (jak jsem se dočetla)? Nebo je to větší problém?

Nejlepší odpověď
ivzez

Použít text jiného autora můžete pouze s jeho svolením.
Citace, jež uvádí Alesh, jsou míněny např. pro účel škol,
kvalifikačních prací apod.

Rozhodně nestačí text z cizího webu „ocitovat“ a uvést zdroj.

Další odpovědi
Alesh

A není to náhodou tak, že pokud tu citaci provedeš přesně podle pravidel, tj. vč. odkazu, odkud bylo čerpáno, pak ani svolení nepotřebuješ?

Emefej

K čemu je stránka s cizími texty? Prostě na ten cizí text odkaž a nezapleveluj si s ním svůj hodnotný a originální web.

Lamalam

Ušetři si práci. Pokud už je text někde zveřejněn, tak proč to dělat znovu?