Brozma

Co mám dělat s notebookem do kterého byla vylita Coca-Cola a blbne?

Zdarec, mám problém. Můj mladší bratr (zde znám jako shadow vj) mi jednou vylil do mého notebooku HP Coca-Colu. Nevylil toho moc a notebook po polití ještě fungoval, ale poté jsem ho dal do hibernace a po dlouhé době, kdy jsem ho chtěl znovu zapnout, začal se chovat divně: všechny signálky na něm skomíravě svítily, ani nezkoušel bootovat a obnovit činnost Windows, větráček CPU ani nehučel. Nevíte, zdali se dá můj notebook zachránit a opravit nebo je nadobro vyřízený? Dovnitř do notebooku jsem se nedíval, mám ho ještě v záruce a víte jak to chodí se zárukou a otevřením přístroje.
Doplňuji:
Tak notebook nebyl zcela zničen, dnes jsem ho zapnul a funguje. Prosím tedy všechny zlaté uživatele, aby tuto otázku smazali. Děkuji

Nejlepší odpověď
Hlada

O záruce nemá smysl uvažovat, protože politím jsi o ni přišel. Stejně tak je volovina obnovovat Windows. Do disku se Coca Cola nemohla dostat. Jestli jsi šikovný, najdi si návod na rozebrání a polité díly umyj. Jestli si na to netroufáš, svěř to servisu. Počítej ale s vyšší cenou, protože nebudou opravovat, ale vyměňovat.

Další odpovědi
anonym

Nebrat si pití ani jídlo k notebooku

Nazdar Bazar

V tom případě veškeré náklady hradí bratr !

cochee

Doplním správnou odpověď Hlady dvěmi dobře míněnými radami.

  1. Nikdy – a to tak, že NIKDY – se nepokoušet zapínat politý notebook a je-li polit v zapnutém stavu, OKAMŽITĚ jej vypnout natvrdo, tj dlouhým stiskem vypínacího tlačítka (čert vem neuložená data), OKAMŽITĚ odpojit napájení, je-li připojeno a OKAMŽITĚ vyjmout akumulátor.
  2. Vzhledem k tomu, že jde o nešťastnou kombinaci CocaCola + dlouhá doba jejího působení uvnitř stroje bez snahy o sanační zákrok, je dost pravděpodobné, že je po notebooku. Jak známo, Cola obsahuje kyselinu fosforečnou, která má snahu rozleptat kovové objekty (nebo přinejlepším je pořádně poškodit oxidací) kdekoliv uvnitř, tj hlavně třeba mateřskou desku – měděné vodivé cesty, měkkou pájku , kontakty nepřipájených součástek. To bude drahé.

Doplňuji:
On ti může třeba fungovat dneska a za týden zase přestane. A bezdůvodné mazání otázky a příslušných odpovědí je nesmysl. Kdokoliv může mít naprosto stejný problém ( = otázku) a – my to tu zase budeme dokola vypisovat?