Co mám dělat o prázdninách?

Na dovolenou nepojedeme kvůli koronaviru. Na tábor nepojedu, protože jsem tam nikdy nebyla a ani by se mi to nelíbilo. Chtěla bych aspoň na příměstský tábor. Mamka ale říká, že i když je od 6 do 15 let, určitě tam nebude nikdo mít víc než 9 let a já bych tam ve 13 byla za blázna. Babičku, dědu, tetu, strejdu nemám. Ven nepůjdu, chodí tam jen malé děti. Kamarádky a kamarády nemám, takže s nimi nikam jít nemůžu. Mamka nemá moc čas nikam jít, musí pracovat (sice pracuje doma, ale má té práce hodně a tím, že jsem doma, ji ještě zdržuju a ruším). Možná půjdeme do zoo, ale nevím, jestli se mi vůbec chce. Výlety mě nebaví, nikam nechci. Kino, divadlo nebo koncert je pro mě za trest. Existuje vůbec něco, co můžu dělat, abych se celé prázdniny nenudila a jenom neležela a nehleděla do mobilu?

Děkuji za odpovědi.
Adéla Petrová, 13 let

Nejlepší odpověď
Malvína

Není nic horšího než znuděné dítě, které je ze všeho otrávené a nemá žádné zájmy. Holka zlatá, vyběhni ven (a ne, nechodí tam jen malé děti, taky chodím!). Ve stáří budeš hořce litovat, ale uplynulé roky nevrátíš. Svět je tak krásný, jaký si jej uděláme. I kdyby ses měla venku procházet, můžeš narazit na děti, které se stanou tvými kamarády. To se ale nikdy nemůže stát, pokud budeš sedět doma…

Další odpovědi
Starší kočka

Co takhle otevřít si knižku, s jednou rukou za hlavou…

Ani já nemám babičku, dědu, tetu, strejdu, ba ani maminku a tátu, už jsem totiž opravdu starší kočka. Ale mám pořád co dělat. Teď jsem třeba na kurzu v Los Angeles (tedy virtuálně). Zaplatila jsem si pouhých 40 dolarů, tedy necelou tisícovku. It is all in English, ale tím líp, vlastně.

dubraro

Chápu, že to je pro tebe těžké období, říká se tomu „mezi poslední panenkou a prvním klukem“.
Není nic jednoduššího, než se zeptat pořadatele, jak staré děti na příměstském táboře budou. Jsou tábory pro menší i pro větší děti, s programem tomu přizpůsobeným.
Když maminka musí pracovat, co kdybys jí třeba pomohla s domácností a naučila se vařit?
O prázdninách se organizují různé prázdninové kurzy – jazykové, sportovní, zážitkové, fotografické…
Podívala ses, co se děje v okolí? Zkus třeba https://www.ku­dyznudy.cz/