Co mám dělat? Měl bych zaplatit pokutu za propadlý OP?

Měl jsem asi rok propadlý OP. Šel jsem si to vyměnit a tam mi řekli, že budu platit pokutu 200 Kč. Když jsem si asi za měsíc byl vyzvednout nový OP, nikdo se o pokutě nezmínil, tak jsem to taky zamlčel a nic jsem neplatil. Teď si ale říkám, aby se to nenavýšilo o nějaké úroky z prodlení a nakonec bych z toho mohl mít docela velké problémy. Co s tím mám dělat, měl bych se o pokutu přihlásit a zaplatit ji? Děkuji za odpověď. Libor Mazálek

Nejlepší odpověď
aramah

Dvě stovky, co řešíte? Zaplatit!

Další odpovědi
standa

Škoda každý kačky.

Pokud jste k zaplacení pokuty nebyl nijak oficiálně vyzván a vycházíte jen ze zmiňovaného „…řekli, že budu platit pokutu 200 Kč“, tak to vůbec neřešte.

btw. žádné úroky z prodlení vám nehrozí 🙂

ReHu

Pokud o tom pouze mluvili a nemáte žádnou písemnou upomínku, nic bych neřešila.
Myslím, že to velký prohřešek není.

cukrar

proč platit? z jakého důvodu?