denisa.11

Co mám dělat má dcera má špatný chrup?

Dobrý den,
Moje dcera se vždy bála zubaře ale stejně jsme tam chodili a ona brečela ten zubař na ní byl hodný a ted' si myslím že to bylo špatné o ty zuby se jí moc nestaral proto horní šestky už nemá a horní sedmičku má zkaženou a na dolní má kazy.U té šestky ji ještě zub špatně vytrhl a zustal ji tam kousek zubu.Další věc je že se ji před rokem začal kývat zub ale on ho nechtěl ještě vytrhnout a nad ním jí začal rust ten zub který měl být místo toho mlíčnáku, a kvuli tomu má ted' trojku hodně vysoko nad ostatními a potřebuje rovnátka ale na rovnátkách ji řekla že normálně se zámečky dávajá na šestky ale ty ona nemá takže to prý ještě bude kompikonané. Co mám dělat aby jí ti zuby dala nějak do pořádku ? Jí samo to strašně snoižuje sebevědomí a dost často brečí. Ustní hygienu má pravidelnou a sladkému se vyhýbá.
Předem děkuji za odpověd'

Nejlepší odpověď
gecco

  1. vyměň dceři zubaře
  2. vyměň dceři zubaře
  3. vyměň dceři zubaře

___
Dobrý zubař ti pak – po prohlídce, řekne, co dál…
😉

Další odpovědi
zzzlatokopka

Najít nového zubaře není jednoduchéé, ale je to asi jediná možnost.

Pokud by vás žádný nechtěl vzít, obraťte se na svou zdravodtní pojišťovnu, tam vám řeknou, který zubař má volné místo.

da ny

Já vidím chybiček několik…

1. Píšete, že se dcera vždy bála zubaře… Ptám se v kolika letech a za jakých okolností u něj byla poprvé?
První návštěvu je vhodné načasovat kolem 2. – 3. roku nejpozději!
Rodiče berou děti s sebou na preventivní prohlídky (2× ročně), dítě sleduje ošetření rodičů, kteří nevyvádí (nestraší), případně zná zvuk vrtačky/turbínky. Vidí rodiče, kteří se samozřejmostí, beze strachu a s úsměvem podstupují vyšetření/ošetření. Při té příležitosti u maminky/taťky na klíně jim pan doktor také „počítá zoubky“ (zvyknou si na zrcátko a sondu). Později se samozřejmostí usedají na křeslo samostatně :).

2. Rodiče (častěji matka) poučí a vysvětlí potomkůmi, jak si mají čistit zuby – jde o vhodnou techniku a čas trávený čištěním.
Do této doby od útlého věku čistí mléčný chrup dítěti rodiče (možno zkraje jednsnopkovým kartáčkem i bez pasty).....
Šestky (6) se prořezávají ze stálého chrupu jako první. Jsou to pilíře I. třídy – důležité! Pak ještě 3 = špičáky.
3. Pokud není složení slin extrémně, výjimečně "nešťastné, "je tedy chyba především na straně rodičů!!!
Nevím jakou stravu dcera od útlého věku měla, kolik cukru/sladkostí se jí dostávalo v potravě atp. Zda si třeba nečistila chrup v nevhodnou dobu…hned po jídle.

Hygiena může být pravidelná, leč nedostatečná a nesprávná technika!

Někdy po extrakci (i po roce) "vylezou ze sliznice/dásně kůstky, které je třeba odstranit. Jindy je zub tak vykažený, že se těžko vybavuje ven = rozláme se, neomlouvám lékaře, měl by vše kontrolovat (spolehlivě pouze RTG snímkem).

Ta 3 nemusí být „vysoko“ z důvod, který uvádíte ;). Jedna z teorií je nechat mléčný zub do poslední chvíle, tam kde je – jako držič místa…

Závěr: O zuby dcery jste se mněla včas a vhodně starat Vy, později dcera s Vaší kontrolou. Chybu vidím především na Vaší straně.
Pokud lékař včas nezaplomboval kazy na molárech, je to samozřejmě špatně.
Někteří lékaři se s bázlivými a vyvádějícími dětmi na křesle neperou.
Později už může být pozdě :(. Situaci neznám.
Kazy bývají vidielné poměrně brzy, některé lékaře je třeba, bohužel na kaz „upozornit“ dotazem, případně včas změnit stomatologa!!!
Pokud lékař (i jiný) řádně sanuje celý chrup – sedmičky, možná si ortodont „nějak poradí! a kroužky nasadí na 7.
/Mé dceři je 21 let, kaz má bohužel na 6 jeden mini na okluzi.
Starší dceři (35) jsem já "pomohla“ podáváním doporučovaných tablet k pevné sklovině a uvnitř tvaroh. Přehnanou hygienou a v nevhodnou dobu (i přes upozorňování) si tuto narušila a bohužel má již tři 6 devitalizované a v kořenech 2 zubů čepové nástavby s korunkami. Ortodontickou léčbou prošly obě./

ReHu

Jak píše gecco. Najdi dobrýho zubaře.
Co chceš slyšet (číst)?

Děda Louda

Musíš jí předkousávat stravu.

Reezo

Já osobně se bojím také zubaře. Konkrétně se bojím toho, že udělá chybu a může mi způsobit opravdu nepříjemnou bolest. Pokud to jde, tak si radši nechávám umrtvit ústa, abych netrpěl a zbytečně nedělal zbytečné problémy panu doktorovi… Důležité je také to, jestli je váš zubař vás informovat ohledně vašeho stavu zubů případně vám doporučil ústní hygienu, kde vám vysvětlí jak správně se o svůj chrup starat.