aallaa

Co mám dělat, když syn neplatí své závazky?

Dobrý den, syn neplatí pohledávky, dnes nám doma zazvonil exekutor, že jde zabavit movité věci nebo musíme zaplatit jeho dluh. Nemá zde již čtyři roky trvalý pobyt, to nikoho nezajímá, protože tu má prý doručovací adresu a to stačí. Poraďte co mám dělat. Děkuji

Odpovědi
marci1

Osm rad, jak si před dlužníkem a exekutorem ochránit vlastní majetek:
https://www.pe­nize.cz/exeku­ce/64683-osm-rad-jak-si-pred-dluznikem-a-exekutorem-ochranit-vlastni-majetek

Pepa25

Požádat syna (předpokládám, že na něj máte kontakt), aby vám nepřidělával starosti a svoje problémy si laskavě vyřešil sám. V případě, že jste jej už vydědil a kontakt na něj nemáte, tak to řešte přes právníka.

Dochy

Informovat se na pravidla exekučního řízení, ideálně se zeptat právníka. Shánět doklady a svědectví pro prokázání vlastnictví věcí. Pokud exekutor věci zapsal podat návrh na vyloučení věci ze soupisu, příp. vylučovací žalobu.

https://www.ek­cr.cz/1/exeku­tori-radi/870-36-navrh-na-vyskrtnuti-veci-ze-soupisu-a-vylucovaci-zaloba?w=

(berte to jen jako vodítko, nepatřím do oboru, ptejte se povolanějších)