lojza1996

Co mám dělat, když se někdo baví, tak já absolutně nevím o čem, a prostě pokud se mě někdo zeptá tak já neumím reagovat.

Nejlepší odpověď
Pájo

Měl byste přijít na to, čím to je:

  • pokud Vám ujíždí vlak ve všeobecných věcech, kupujte a aspoň čtěte každý den noviny a sledujte zprávy, více o tom rokujte a debatujte
  • pokud je to v práci, ve Vašem oboru.. dále se vzdělávejte
  • pokud nevíte, více se ptejte toho, kdo ví a srovnávejte
  • pokud jsou to rádoby akademická konverzace, které si někdo připravil, aby na sebe upozornil a dělal chytrého.. nebo v horším případě zesměšňoval, pošlete ho někam.
  • najděte oblast ve Vašem životě, která Vás baví, o které Vy hodně víte a v případě, že neznáte cizí problematiku, převeďte taky někdy řeč na tu svou… lidé budou snáze přijímat fakt, že se neorientujete ve všem, ale v tom SVÉM jste machr.

A pokud opravdu nevíte, řekněte „nevím“, „ještě jsem o tom neslyšel“, nemám na to vyhraněný názor" nebo „co ti na to mám říci“.

Další odpovědi
www

Normálně se přiznat, že nevíš o co jde. Neboj, není to hloupost – hloupost je nezeptat se.
Nikdo neví vše a čím více se člověk ptá, tím více se dozví ! 😉

baghira

Neřešit to.