Avatar uživatele
Ametyst

Co mám dělat, když se mi záhadně ztratila u praktického lékaře zdravotní dokumentace?

Je žalovatelné, pokud mi sestra u obvodního lékaře ztratila zdravotní dokumentaci? První přímý důsledek je ten, že mě nezvou na preventivní prohlídky, protože nejsem v databázi.

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Michala11, Karolajn, Barba-kan před 1710 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dubraro

1/ Obvodní lékaři již nějaký čas neexistují (protože neexistují ani obvody). Dnes se tomu říká praktický lékař.

2/ Pokud jsi tam nebyl více než 5 let, tak se záhadně neztratila, ale byla skartována v souladu s vyhláškou 98/2012 Sb., o zdravotnické dokumentaci, která říká v § 5:
Zdravotnická dokumentace se uchovává po dobu 5 let a označuje se vyřazovacím znakem „S“, pokud není jiným právním předpisem nebo v příloze č. 3 k této vyhlášce stanoveno jinak.

3/ Pokud chceš k tomu lékaři nadále chodit, založí ti dokumentaci novou.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Obrať se na lékařskou komoru.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kryšpín

Karta a i záznam v počítači

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
isteron

Aj z tohoto dôvodu som si zaobstaral trojkombináciu, (kopírka, tlačiareň, skener ) k môjmu súkromnému pc. A zo všetkých dôležitých dokumentov, nielen lekárskych zpráv , si ukladám kópie. A ukladám si ich na externý pevný disk , ktorý nemám ani po 10 rokoch celý zaplnený. Lebo písaný text si vyžaduje veľmi malé nároky na kapacitu externého disku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Frontinus

Zdravotní sestra těžko mohla dokumentaci ztratit, protože do elektronické dokumentace přístup s možností destruktivního zásahu nemá a v případě papírové dokumentace přenáší pouze desky z místnosti do místnosti. Vzhledem k citlivému charakteru zdravotní dokumentace si s deskami v síťovce na špacír vyrazit nemohla. Takže zdaleka nejpravděpodobnější te to, co píše dubraro – v souladu se zákonem tě vyřadili.

Mimochodem, praktický lékař (obvykle) nemá povinnost zvát na pravidelné prohlídky. A většinou to nedělají, protože návratnost akce je mizivá – tedy jen utrácí za poštu. Takže je jen možné, že tě nezvou. Pokud vyřadili tvoji kartu, můžeš požádat o novou registraci u téhož lékaře. Tedy pokud má volno, kapacita ordinace praktického lékaře je omezená a nadpočetné registrované pacienty mu pojišťovna neproplatí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kryšpín

V našem obvodě je zvykem poslat mail i SMS na prohlídku

před 1709 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Ametyst

Frontinus: Zřejmě jsi zapomněl na lidský faktor, předsudky, závist, neprofesionali­tu…možná si do mého jména v terči doma hází šipky. Na preventivky zvou smskou centrálně, a ne z ordinace: takže moje rodina je zvána, ale já ne. Ač jsme se registrovali dokonce ve stejný den i rok.
Naposledy jsem tam byla před 14 dny. Možná že se dokumentace zázračně najde, až o ni požádá jiný lékař.

před 1709 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek