Avatar uživatele
Bronzový

Co mám dělat, když se mi záhadně ztratila u praktického lékaře zdravotní dokumentace?

Je žalovatelné, pokud mi sestra u obvodního lékaře ztratila zdravotní dokumentaci? První přímý důsledek je ten, že mě nezvou na preventivní prohlídky, protože nejsem v databázi.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

1/ Obvodní lékaři již nějaký čas neexistují (protože neexistují ani obvody). Dnes se tomu říká praktický lékař.

2/ Pokud jsi tam nebyl více než 5 let, tak se záhadně neztratila, ale byla skartována v souladu s vyhláškou 98/2012 Sb., o zdravotnické dokumentaci, která říká v § 5:
Zdravotnická dokumentace se uchovává po dobu 5 let a označuje se vyřazovacím znakem „S“, pokud není jiným právním předpisem nebo v příloze č. 3 k této vyhlášce stanoveno jinak.

3/ Pokud chceš k tomu lékaři nadále chodit, založí ti dokumentaci novou.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Obrať se na lékařskou komoru.


Avatar uživatele
Bronzový

Karta a i záznam v počítači


Avatar uživatele
Bronzový

Aj z tohoto dôvodu som si zaobstaral trojkombináciu, (kopírka, tlačiareň, skener ) k môjmu súkromnému pc. A zo všetkých dôležitých dokumentov, nielen lekárskych zpráv , si ukladám kópie. A ukladám si ich na externý pevný disk , ktorý nemám ani po 10 rokoch celý zaplnený. Lebo písaný text si vyžaduje veľmi malé nároky na kapacitu externého disku.


Avatar uživatele
Pokročilý

Zdravotní sestra těžko mohla dokumentaci ztratit, protože do elektronické dokumentace přístup s možností destruktivního zásahu nemá a v případě papírové dokumentace přenáší pouze desky z místnosti do místnosti. Vzhledem k citlivému charakteru zdravotní dokumentace si s deskami v síťovce na špacír vyrazit nemohla. Takže zdaleka nejpravděpodobnější te to, co píše dubraro - v souladu se zákonem tě vyřadili.

Mimochodem, praktický lékař (obvykle) nemá povinnost zvát na pravidelné prohlídky. A většinou to nedělají, protože návratnost akce je mizivá - tedy jen utrácí za poštu. Takže je jen možné, že tě nezvou. Pokud vyřadili tvoji kartu, můžeš požádat o novou registraci u téhož lékaře. Tedy pokud má volno, kapacita ordinace praktického lékaře je omezená a nadpočetné registrované pacienty mu pojišťovna neproplatí.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

Kryšpín

V našem obvodě je zvykem poslat mail i SMS na prohlídku

Avatar uživatele
Bronzový

Ametyst

Frontinus: Zřejmě jsi zapomněl na lidský faktor, předsudky, závist, neprofesionalitu....možná si do mého jména v terči doma hází šipky. Na preventivky zvou smskou centrálně, a ne z ordinace: takže moje rodina je zvána, ale já ne. Ač jsme se registrovali dokonce ve stejný den i rok.
Naposledy jsem tam byla před 14 dny. Možná že se dokumentace zázračně najde, až o ni požádá jiný lékař.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2763
Zlatý ivzez 1617
Zlatý standa 1257
Zlatý mosoj 745
Zlatý led 704
Zlatý Kepler 584
Zlatý JájsemRaibek 547
Zlatý marci1 536
Zlatý gecco 534
Zlatý annas 513

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.