Deli

Co mám dělat, když se bojím bouřky? Jak zahřmí, objeví se mi husí kůže, rozbuší se mi srdce a začne mi být na zvracení.

Bojuju s tím léta, ale neúspěšně. Nemáte nějakou radu? Většinou zalezu do místnosti bez oken a zabalím se do dek, ale to taky nejde vždycky…

Nejlepší odpověď
dědapetr

Navštívit lékaře předepíše prášky na uklidnění.
Dcera od kamaráda měla panickou hrůzu z bouřek tak šli k doktorovy a říkal že je to už lepší.Tak to zkuste taky.

Další odpovědi
led

je to choroba, fóbia z búrok, treba to liečiť.

venkovan

Lepší než k psychiatrovi je zajít k psychologovi. Nicméně léčba by měla probíhat v součinnosti obou profesí. Pokud se jedná o fóbii, tak ta se často léčí expozicí, tedy člověk se ke svému spouštěči strachu „přibližuje“.
Nicméně zkuste se podívat na bouřku jako na hezkou, respektive dynamickou záležitost. A bouřka je krásná i když při ní je člověk venku v přírodě. A i když to víte, hluk při bouřce neubližuje. Toho se není třeba bát. naopak – když ho slyšíte je to pozitivní informace, že do vás blesk neuhodil.
Je to samé jako při střelbě z pušky apod. pokud slyšíte výstřel a nic vás nebolí, tak jste živá – nepostřelená.

fortin

Nic. Počkat až počasí bouřka přejde. Vy s tím nemáte nic společného a bouřka se vás netýká. Akorát můžete fandit aby se objevila duha a pak jít uvařit čaj.

hanny 2

Zavřete se do koupelny a pusťte si na plný pecky rádio!